Drama v Německu: Na velikonoční mši vtrhl Somálec, který útočil na věřící. Zraněno bylo 24 lidí

Více než 20 lidí bylo zraněno v jednom z německých kostelů poté, co v chrámu vypukla masové panika. Poprask vyvolal „mentálně popletený“ Somálec, který vtrhl do kostela během velikonoční bohoslužby, křičel a házel kameny.

Přidejte svůj názor 74 komentářů

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

K incidentu došlo v kostele sv. Pavla v Mnichově v sobotu ve 21:30, tedy asi hodinu před po začátku bohoslužby. Do kostela patřícího chorvatské katolické komunitě hlavním vchodem vtrhl šestatřicetiletý Somálec, který vykřikoval nesrozumitelná hesla a házel kameny. Podle deníku Süddeutsche Zeitung na místě vypukla panika.

Zraněno bylo dvacet čtyři lidí, čtyři z nich museli být hospitalizováni. Jejich zranění naštěstí nejsou vážná. V době incidentu bylo v kostele přibližně 500 věřících.

Očití svědci vzpomínají na hrůzu, kterou pocítili, když vetřelec začal křičet a házet kameny. Jozo Dramac, kterého v kostele doprovázela jeho žena a syn, řekl, že je po událostech „ještě vyděšený“. Uvedl také, že lidé, kteří přišli do kostela, zpanikařili, když muž „křičel něco arabsky“. „Rozuměl jsem, že říkal Alláh, Alláh,“ popisuje.

„Slyšel jsem, že někdo hlasitě křičel. Kostel byl plný návštěvníků. Lidé se nervózně vrhali k zemi, jiní utíkali a klopýtali. Děti křičely,“ popisuje situaci na místě svědek Marko Vidovic. Jiný svědek mnichovskému bulvárnímu serveru TZ řekl: „Viděl jsem maminky, jak chytily své děti a jako o život utíkaly ke dveřím. Doufám, že na tenhle strašný zážitek dokážu zapomenout,“ dodal.

Jiného očitého svědka pachatel údajně udeřil. „Běžel kolem mě, vrazil mi loket do boku a křičel„ Alláhu Akbar. Pak začal něco házet,“ vysvětluje. „Pár velkých chlapů, kteří byli na bohoslužbě, ho dokázalo stáhnout na zem a držet ho, dokud nepřijela policie,“ dodal.

Podle listu Süddeutsche Zeitung byl muž „duševně zmatený“ bezdomovec, který byl na místě činu zatčen kvůli podezření z narušení veřejného pořádku a pokusu o ublížení na zdraví, řekl policejní mluvčí. Zdůraznil však, že vyšetřovatelé „nemají žádný důkaz, že by to byl plánovaný čin“. Také svědci vypověděli, že muž vypadal dezorientovaně a zmateně. 

Podezřelý, somálský státní příslušník, byl policii znám pouze kvůli drobným přestupkům a nebyl považován za hrozbu pro veřejnost, dodal mluvčí. „Zda obžalovaný skutečně křičel Alláhu Akbar , nebo zda to jsou jen dezinformace, je stále předmětem vyšetřování,“ uvedla policie v oficiálním prohlášení.

Loading...
Vstupte do diskuze (74)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii zvítězila krajní pravice, o necelé procento

27.05.2019 09:23 Ve Francii zvítězilo ve volbách do Evropského parlamentu krajně pravicové Národní sdružení (RN)…

Výsledky eurovoleb na Slovensku přináší politické zemětřesení

27.05.2019 09:17 Výsledky sobotních voleb do Evropského parlamentu (EP) na Slovensku potvrdily podle místního tisku…

Eurovolby 2019: Celková volební účast byla nejvyšší od roku 1994, Češi ale…

27.05.2019 09:01 Stejně jako v minulých volbách do Evropského parlamentu (EP) v roce 2014 přišlo i letos nejvíce…

Babiš není jediný, kro má průšvih? OLAF zvažuje vyšetřování Nigela Farage

27.05.2019 08:14 Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) by měl v blízké době rozhodnout o tom, zda zahájí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama