Dvojice ruských komiků zesměšnila Macrona

Dvojice ruských komiků tvrdí, že se jim podařilo vystřelit si z francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když ve čtvrthodinovém telefonickém rozhovoru jeden z nich předstíral, že je nově zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Záznam hovoru zveřejnili dnes na internetu. Elysejský palác se podle agentury Reuters zdržel vyjádření, pravost záznamu nepotvrdil, ani nepopřel.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Emmanuel Macron byl napálen
doporučujeme

"Třiasedmdesát procent (hlasů) od Ukrajinců, to je prostě neuvěřitelné! Cítím se jako Putin, který má stejné skóre," žertuje falešný Zelenskyj, který v nedělních volbách drtivě porazil dosavadního ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. "Zdá se mi, že každopádně v tomto stádiu je u tebe systém méně dobře organizovaný (než u Putina), tedy by měl být (výsledek voleb) přirozenější. Ještě jsi nestrčil všechny své odpůrce za mříže," odpovídá hlas údajně patřící Macronovi.

Elysejský palác se k tomuto záznamu odmítl vyjádřit, ale připomněl, že v neděli Macron telefonicky hovořil se Zelenským, o čemž neprodleně informoval v komuniké. Oba komici podle agentury AFP doufají, že se Macron na ně moc nezlobí za to, že si z něj vystřelili.

Dvojice ruských komiků si zahrála před Macronem na Zelenského (15:13) | zdroj: YouTube

Zelenskyj se s Macronem tento měsíc ještě před prezidentskými volbami osobně setkal v Paříži, kde francouzský prezident týž den přijal i Porošenka.

Komici Alexej Stoljarov a Vladimir Kuzněcov, vystupující pod pseudonymy Vovan a Lexus, jsou na podobné žertíky specialisté a už dokázali nachytat řadu světových politiků, včetně zesnulého amerického senátora Johna McCaina, někdejšího šéfa britské diplomacie Borise Johnsona, ukrajinského prezidenta Petra Porošenka či běloruského vůdce Alexandra Lukašenka.

Příznačné ovšem bývá, že obětí jejich žertíků bývají odpůrci Kremlu, což podle tisku budí podezření z napojení na ruské tajné služby. Tyto vazby sice vždy popírali, ale načasování jejich akcí a také to, že se jim daří vysoce postaveným politikům dovolat, naznačuje, že mají přístup k nejmodernějším technologiím.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko má první případ koronaviru, v Itálii je už 374 nakažených

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Řecké úřady dnes potvrdily první případ nákazy novým typem koronaviru v zemi, pacientkou je 38letá…

Norsko hlásí první případ nákazy koronavirem

26.02.2020 22:55 Norsko se dnes stalo další evropskou zemí, která oznámila výskyt nového typu koronaviru na svém…

Do polské školy přišel kvůli koronaviru místo stovek dětí jediný žák

26.02.2020 22:45 Jediný žák místo stovek dětí přišel dnes do vesnické školy na jihu Polska poté, co místní učitelku…

Na Nobelovu cenu za mír je 317 nominací

26.02.2020 22:43 Na letošní Nobelovu cenu za mír bylo nominováno 317 kandidátů. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama