Rodiny Kuciaka a jeho snoubenky promluvily o dopise od vraha. Kdo a co píše?

Otec novináře Jána Kuciaka a matka jeho snoubenky Martiny Kušnírové promluvili pro deník Nový Čas o dopise, který obdrželi od jednoho z obviněných v kauze vraždy jejich dětí. Podle všeho jej napsal jeden ze dvou mužů, kteří spolupracují s policií, přesnou identitu pisatele však slovenská média neznají.

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou

Už včera zveřejnila slovenská média informaci, že pozůstalí po novináři Jánu Kuciakovi a jeho snoubence Martině Kušnírové obdrželi dopis od jednoho z obviněných. Deník Nový Čas dnes krátce před polednem zveřejnil další podrobnosti.

Rodiče obou zavražděných dopis převzali krátce před Velikonocemi. „Jeden z vrahů mi z věznice napsal dopis, přišel poštou. Bylo to napsané rukou. Požádal o odpuštění, že kdyby mohl vrátit čas, tak to neudělá,“ sdělila Novému Času šokovaná Zlatica Kušnírová. „Možná kdyby mi zabil psa, dokázala bych odpustit, ale zabil mi dvě děti,“ pokračovala matka zavražděné ženy.

Identitu obviněného, který dopis napsal, Kušnírová prozradit odmítla s tím, že vražda se nedá nijak ospravedlnit. Byla však prý překvapená, že se k tomu jeden z obviněných odhodlal. „Kdyby šlo o nějakou havárii, nebo se to stalo nedopatřením, tak bych nad odpuštěním zauvažovala. Ale tady šlo o úmysl,“ vysvětluje své rozhodnutí.

„Kdokoliv mi může říkat, že mám odpustit, protože je to křesťanské. Ale kdyby naše děti alespoň přežily… Při promyšlené vraždě se to odpustit nedá,“ dodala Kušnírová. Otec novináře Jozef Kuciak se o dopise moc bavit nechtěl. Dodal, že pokud mu vůbec psaní přišlo, rozhodně jej teď nezveřejní. „Je to mezi námi a tím člověkem,“ řekl deníku Nový Čas.

„Nevíme, co je pravda a co hra. Jsme zvědaví, jestli se před soud postaví objednavatel,“ konstatuje Kuciak, který je přesvědčený, že kromě Kočnera a dalších čtyř obviněných je ve vraždě zapleten ještě někdo další. „Možná přijde čas, kdy ten dopis zveřejníme,“ uvedl na závěr.

Podle deníku Nový Čas je autorem buď Zoltán Andrusko, který s policií spolupracuje nejdéle, nebo bývalý voják Miroslav Marček. Ten se zhruba před čtrnácti dny k vraždě přiznal a vyšetřovatele přivedl i na místo, kde se zbavil vražedné zbraně. Policie ji na jím určeném místě opravdu našla.

„Dnes z pěti obviněných spolupracují a přiznávají se ke skutku dva. Jsou tam jisté rozpory, které musí být odstraněny rekonstrukcí nebo doplněním znaleckých posudků, ale to je běžný postup. Obviněný Marček nemá motiv lhát,“ uvedl pro Aktuality.sk advokát Kuciakových Daniel Lipšic.

Střelec zaútočil v Německu. Zabil dva lidi

17.06.2021 21:53 Aktualizováno Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si…

Portugalsko o víkendu zakáže cesty z a do Lisabonu

17.06.2021 19:56 Portugalská vláda dnes vyhlásila zákaz cestování z a do Lisabonu během několika příštích víkendů.…

Ve Francii až na výjimky už nemusí nosit venku roušky

17.06.2021 17:26 Ode dneška nemusí obyvatelé Francie nosit venku roušku, výjimkou jsou však místa s vysokou…

Vakcína proti covidu od Curevacu má podle dosavadní analýzy účinnost jen…

17.06.2021 16:57 Aktualizováno Vakcína proti covidu-19, kterou vyvinula německá společnost Curevac, má proti různě závažným formám…

Summit Bidena a Putina byl důležitý, řekl šéf slovenské diplomacie Korčok

17.06.2021 16:06 Za mimořádně důležitý a za prostředek k dalšímu nezvyšování napětí mezi Spojenými státy a Ruskem…

Slovensko může podle advokátky stíhat amnestované za únos exprezidentova…

17.06.2021 14:48 Soudní dvůr Evropské unie by měl slovenským úřadům schválit vydání evropského zatykače na muže,…

Soud EU podpořil majitele copyrightu, mohou žádat data lidí sdílejících…

17.06.2021 13:34 Soudní dvůr Evropské unie se dnes postavil na stranu majitelů autorských práv, kteří se snaží ve…

Na Slovensku utratili dalšího medvěda, podle úřadu ztratil plachost

17.06.2021 13:10 Na Slovensku byl utracen další medvěd, který podle úřadů ztratil plachost a od podzimu navštěvoval…

Tisk: Summit Bidena s Putinem nepřinesl velké výsledky, ale naději

17.06.2021 11:50 Středeční schůzka amerického prezidenta Joea Bidena s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem…

Německá média po summitu s Putinem chválí Bidena

17.06.2021 10:12 Středeční summit amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského kolegy Vladimira Putina nepřinesl…

Související:

Právě se děje