Dusno v Německu: Časopis pro ženy řadí, jak ošetřit zranění po útoku nožem

Velkou debatu vyvolal článek v německém ženské magazínu Illu der Frau. V sekci zdraví a fitness se objevil článek o tom, jak poskytnout první pomoc pobodanému člověku. Podle některých Němců to jen ukazuje, jak se situace v zemi v poslední době radikálně mění.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

krimi
doporučujeme

Vzhledem k tomu, že násilné trestné činy v Německu jsou i nadále závažným problémem, zveřejnil jeden německý ženský časopis v sekci „zdraví a fitness“ článek o ošetření bodných ran.

V dubnovém vydání časopisu Illu der Frau, který je určen ženám, se objevil text s názvem „Jak ošetřit bodnou ránu?“ Doplňovaly jej titulky, které poukazují na rostoucí problém útoků spáchaných nožem v Německu.

Cílem článku je poskytnout praktické rady těm, kteří se mohou stát oběťmi nebo svědky útoků bodnou zbraní. „Jedno je důležité-. Předtím, než poskytnete první pomoc, ujistěte se, že pachatelé zmizeli. Vaše vlastní bezpečnost je prioritou,“ píše se v článku, který vyvolal bouřlivé reakce na sociálních sítích.

Diskutující na twitteru například poukazují na to, že dříve se v podobných časopisech objevovaly rady týkající se vaření, diet , pletacích vzorů nebo módy. „Časy se od roku 2015 pravděpodobně hodně změnily...“ posteskl si jeden z Němců. Právě od roku 2015 zažila EU nebývalý příliv uprchlíků a migrantů. „Obraz německé ženy v době Merkelové,“ rýpnul si další z diskutujících.

Další ovšem magazínu vyčítají, že záměrně podněcuje paniku a strach. Jeden z čtenářů jej označil za „nejhloupější věc“, kterou ten den četl.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sankce proti Rusku pokračují, rozhodl summit

20.06.2019 21:47 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes na bruselském summitu jednomyslně shodli na…

Kdo povede EU? Nejdřív se musí lídři srovnat s problémem uhlíkové…

20.06.2019 21:06 Aktualizováno Začátek diskuse o přeobsazení vrcholných funkcí v EU dnes večer na summitu unie v Bruselu zdržuje…

O post britského premiéra si to rozdá s Johnsonem Jeremy Hunt

20.06.2019 20:37 Aktualizováno Příštím lídrem britské Konzervativní strany a tedy i premiérem bude bývalý ministr zahraničí Boris…

Policie v Polsku mučila podezřelého, stěžuje si ombudsman

20.06.2019 18:36 Úřad polského ombudsmana dnes v rámci prevence mučení kritizoval policii za způsob, jakým zacházela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama