Češi jsou rasisti? Svět tepe Česko za útok na Feriho

O údajný útok na poslance TOP 09 Dominika Feriho se zajímají i v zahraničí. Zprávu o incidentu i následné Feriho hospitalizaci přinesl server Politico, který mladého poslance loni zařadil na seznam vlivných osobností Evropské unie.

Přidejte svůj názor 350 komentářů

Feri, Dominik (TOP 09)
doporučujeme

Server Politico uvádí, že „policie vyšetřuje útok, ke kterému došlo na ochutnávce vína“, o Dominiku Ferim přitom hovoří jako o „prvním černém poslanci ČR“ a připomíná, že politik je částečně etiopského původu.

Politico také zmiňuje, že napadený poslanec o všem informoval na twitteru, kde napsal, že ho nabídli dva muži. Píše také, že Feri zveřejnil fotku ránu, kterou utrpěl v oblasti zad. Cituje rovněž svědky, kteří tvrdili, že jeden z útočníků vykřikl, že „negři nemají v politice co dělat“.

„Feri byl v loňském roce vybrán na seznam 28 lidí POLITICO, kteří budou v roce 2019 formovat Evropu,“ připomíná server, který Feriho loni označil za „snílka“.

„Feri není jen nejmladší poslanec v historii země. Je to první černoch - a to velmi nápadný. Nosí si huňaté afro a hraje  na piáno jazz v místních klubech,“ psal server Politico.

Server také poukazoval na to, že ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2017 kandidoval Feri za TOP 09 na posledním místě kandidátky v Praze, přesto dostal víc než 15 tisíc preferenčních hlasů, posunul se na 2. místo a dostal se tedy do Sněmovny.

Politico také ocenilo Feriho aktivitu na sociálních sítích, především na instagramu, který „využívá k silnému - a často vtipnému - vyjádření svého nadšení pro EU a pohrdání neliberálním populismem českého prezidenta a premiéra, českých komunistů a xenofobií krajní pravice“.

„Není snadné být mladý a černý v České republice, kde je počet obyvatel afrického původu nepatrný a kde je rozšířená rasová nesnášenlivost. Problém, říká Feri, který je částečně etiopského původu, je neustálý posměch a hrozby některých lidí. A také to, že ho mnoho lidí nebere vážně,“ uvedl server loni ve vizitce Dominika Feriho.

Loading...
Vstupte do diskuze (350)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Ekologové zablokovali vchod na autosalon ve Frankfurtu

15.09.2019 16:35 Aktivisté bojující proti změnám klimatu dnes pokračují v protestech proti automobilovému průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama