Francouzské bezpečnostní složky zasáhla vlna sebevražd. Zabránit jim má zvláštní útvar

Francouzské ministerstvo vnitra dnes zřídilo zvláštní útvar, který má za úkol bojovat s nárůstem počtu sebevražd v řadách strážců zákona a hasičů. Jednotka by podle ministra Christopha Castanera měla "prolomit mlčení" v této oblasti, informovala dnes agentura AFP. Od počátku letošního roku si život vzalo podle oficiální statistiky již 28 francouzských policistů, dva četníci a dva hasiči.

Policie Francie
doporučujeme

"Je třeba prolomit strach, je třeba prolomit hanbu a je třeba prolomit mlčení," uvedl ministr vnitra u příležitosti zřízení jednotky, jejímž členem bude také psychiatr. Castaner vyzval, aby se útvar chopil iniciativy a hledal inspiraci pro prevenci sebevražd v řadách členů bezpečnostních složek i v zahraničí a soukromých podnicích.

Od počátku tohoto roku sebevraždu ve Francii spáchalo 28 policistů, dva četníci a dva hasiči. Za celý loňský rok si život vzalo podle statistiky ministerstva vnitra 35 policistů a 33 četníků. "Naprostá většina případů (sebevražd) nesouvisela se službou," zdůraznil dnes Castaner.

"Každý padesátý Francouz zemře na následky sebevraždy... To je obrovské číslo," upozornil u příležitosti vzniku zvláštního útvaru psychiatr Jean-Louis Terra.

Podle zprávy vypracované pro francouzský Senát v roce 2018 je u policie "počet sebevražd vyšší než je národní průměr", a to i s přihlédnutím ke zvláštnostem bezpečnostních sborů, jako jsou například větší zastoupení mužů, mladých a snadnější přístup ke zbraním.

Policejní odbory v poslední době upozorňují na přetížení policistů, kteří od poloviny loňského listopadu dohlížejí každou sobotu na demonstrace příznivců sociálního hnutí takzvaných žlutých vest.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama