"Aby se z Evropy nestala Eurábie!" Americké muzeum pobouřil plakát německé AfD

Americké muzeum odsoudilo použití díla ze svých sbírek na předvolebních plakátech protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD). Informovala o tom dnes agentura AP. Strana na plakáty použila výřez se slavného plátna francouzského klasicistního malíře Jeana-Léona Gérômea Trh s otroky a spojila ho s heslem "Aby se z Evropy nestala Eurábie".

AfD (Alternativa pro Německo)
doporučujeme

"Odsuzujeme použití malby ve prospěch politického postoje AfD," uvedl Olivier Meslay, ředitel muzea Clark Art Institute, jež sídlí ve Williamstownu ve státě Massachusetts.

"Clark Institute je vlastníkem díla a nesouhlasí s jeho využitím pro podporu jakékoli politické agendy. Proto jsme je (AfD) oslovili a trváme na tom, aby s tím přestali a upustili od dalšího užívání," dodal.

Obraz z roku 1866 ukazuje scénu situovanou do blíže neurčené arabské země, kde skupina potenciálních kupců zkoumá chrup nahé otrokyně se světlou kůží.

Berlínská kancelář AfD nechala asi 30 velkoformátových plakátů vyvěsit v německé metropoli, ani po kritice ale žádné z nich stahovat nehodlá. "Obraz a slogan 'Evropané volí AfD' a 'Aby se z Evropy nestala Eurábie' tu problematiku popisují přesně. Nenecháme se znejistit," napsal na twitteru místopředseda AfD Georg Pazderski.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Ve Štrasburku našli čtyři případy nakažlivé mutace koronaviru

12.06.2021 14:16 V Štrasburku objevili skupinu lidí nakažených formou koronaviru, jež se poprvé objevila v Indii a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama