Berlusconi musel být v nemocnici operován

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi v úterý podstoupil laparoskopickou operaci kvůli neprůchodnosti střeva. Dnes o tom informovala agentura AP, podle které se tak vznášejí otazníky nad Berlusconiho kampaní před volbami do Evropského parlamentu.

Přidejte svůj názor

Berlusconi, Silvio
doporučujeme

Kancelář Berlusconiho, který se do politiky vrátil po několikaletém zákazu výkonu veřejných funkcí, uvedla, že se operace zdařila a že 82letý politik bude v nadcházejících dnech z nemocnice propuštěn. Berlusconi v pondělí večer začal pociťovat bolest břicha a při vyšetření se ukázalo, že v tenkém střevě má malou překážku. Ta vznikla následkem operace žlučníku před čtyřiceti lety.

Berlusconi, který byl třikrát italským premiérem, v minulosti trpěl také problémy se srdcem, před několika lety podstoupil operaci na srdeční chlopni. Tvrdí, že i přes svůj věk chce za svoji stranu Vzhůru, Itálie (FI) kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu (EP), naplánovaných na tento měsíc.

Berlusconi zveřejnil úryvky ze svého projevu, s nímž měl původně vystoupit v úterý. V něm zkritizoval izolacionistické tendence současné italské vlády, kterou tvoří protiimigrační Liga a protestní Hnutí pěti hvězd. Varoval, že Itálie nemůže čelit migraci z Afriky, "čínským imperialistickým projektům" a islámskému fundamentalismu bez evropské podpory.

Agentura AP uvádí, že Berlusconiho strana Vzhůru, Itálie v průzkumech zaostává za Ligou, Hnutím pěti hvězd a opoziční Demokratickou stranou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál? Johnson prosazoval brexit kvůli kariéře, oznámil Cameron

16.09.2019 03:30 Současný britský premiér Boris Johnson při brexitovém referendu v roce 2016 podpořil vystoupení…

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama