Německé lékaře šokoval pacient s virózou. Vzali mu krev a nestačili se divit

Velmi netradiční případ řešili lékaři z Kolína nad Rýnem. Navštívil je pacient s příznaky střevní virózy, krevní testy ale ukázaly něco neuvěřitelného!

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Devětatřicetiletý Němec si podle časopisu Annals of Internal Medicine lékařům po příchodu do univerzitní nemocnice postěžoval na bolest hlavy, nevolnost a zvracení. Později dokonce upadl do bezvědomí.

Lékaři měli nejprve podezření na střevní virózu, po odběru krve ale zůstali v šoku. Krev totiž nebyla červená, ale bílá.

Následné testy odhalily, že šlo o tuk, a další vyšetření ukázalo, že pacient trpí hypertriglyceridemií, tedy onemocněním vyvolávajícím zvýšení obsahu tuků (triacylglycerolů) v krvi.

Mastné kyseliny obsažené v těchto tucích jsou základním zdrojem energie, v případě tohoto muže ale byla jejich hladina překročena více než stonásobně. 

Lékaři museli muži urychleně udělat plazmaferézu, tedy oddělit z krve plazmu. Krev ale byla natolik hustá, že ucpala přístroj, který se na tento zákrok používá, život tak pacientovi zachránilo klasické pouštění žilou.

Z těla muže lékaři vypustili dva litry tukem nasáklé husté bílé krve, kterou nahradili červenými krvinkami a plazmou od dárce. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španěl se potápěl na Mallorce, našel vrak lodi staré 1700 let

18.07.2019 08:27 Jen několik metrů od pláže našel v písku na dně moře u ostrova Mallorca španělský potápěč zbytky…

V Itálii nahánějí medvěda. Geniálně překonal 4metrovou ohradu, veřejnost…

18.07.2019 07:28 Lesníci v severoitalském regionu Trentino se pokoušejí polapit medvěda, který při útěku překonal…

Pomáhat uprchlíkům na moři je povinnost? V europarlamentu se strhla…

17.07.2019 22:01 Aktualizováno Evropská unie a její členské státy mají podle mezinárodního práva povinnost pomáhat lidem a…

Na Kypru zatčeno 12 Izraelců, dle policie brutálně znásilnili mladou…

17.07.2019 21:54 Aktualizováno Kyperská policie dnes zdržela 12 Izraelců, kteří jsou podezřelí z hromadného znásilnění 19leté…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama