Merkelová ukončila spekulace: Žádné funkce v EU se neujme

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ukončila spekulace o tom, že by v budoucnu mohla přejít na některý z vysokých postů v rámci Evropské unie. Až skončí v čele německé vlády, nebude připravena přijmout žádný další politický úřad. Řekla to v Berlíně po setkání s nizozemským premiérem Markem Ruttem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze
doporučujeme

O možnosti, že by se Merkelová stala eurokomisařkou nebo zastávala jinou významnou roli v rámci Evropské unie, se v Německu začalo mluvit po rozhovoru, který čtyřiašedesátiletá politička dala listu Süddeutsche Zeitung. Řekla v něm, že se chce do budoucna ještě s větším nasazením angažovat v Evropě.

"Rozhovor jsem dala jako německá kancléřka a myslím, že je důležité, abych jako německá kancléřka spíše zesílila, než utlumila své snahy o dobrou a fungující Evropu," uvedla dnes Merkelová. Jinak podle ní platí to, co už říkala dříve, tedy že nebude k dispozici pro žádnou další politickou funkci. Je přitom jedno, kde by taková funkce byla.

Merkelová je německou kancléřkou už od roku 2005. Ve funkci by ráda vydržela ještě do konce volebního období v roce 2021. Pak už znovu nebude kandidovat ani do parlamentu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém Evropy? Na brexit a populisty zapomeňte, naznačuje…

28.01.2020 12:00 NÁZOR - Není divu, že Evropě se nedaří najít hlas, ale nikoliv z důvodu brexitu, vzestupu…

Koronavirus v Bavorsku. Němec se nakazil nečekaným způsobem, obavy…

28.01.2020 11:59 Němci nakaženému koronavirem je 33 let a daří se mu dobře. Nakazil se podle všeho od Číňanky, která…

Uprchlíci okupují Paříž. Úřady nechávají strhnout tábory, hned vzniknou…

28.01.2020 11:56 Aktualizováno Francouzští policisté dnes evakuovali 1436 migrantů z tábora na severovýchodním okraji Paříže.…

Slovenští dopravci obnovili blokády, týkají se 14 hraničních přechodů

28.01.2020 11:11 Aktualizováno Slovenští autodopravci dnes dopoledne obnovili blokády silničních hraničních přechodů pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama