Detaily prozrazeny. Orbán řekl, o čem jednal s Trumpem

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes řekl, že při pondělní schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mluvil o nákupu protileteckých střel středního doletu. Informoval o tom v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Kossuth. Maďarsko tyto střely podle Orbána potřebuje kvůli tomu, že jeho schopnost bránit "kritickou infrastrukturu" je "neúplná".

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér
doporučujeme

Šéf maďarské vlády také požádal Trumpa, aby navázal spolupráci s Rumunskem ohledně těžby zemního plynu v rumunské části Černého moře. Americká společnost ExxonMobil zvažuje těžbu plynu z nalezišť v Černém moři a Maďarsko ho chce kupovat, aby diverzifikovalo své zdroje této suroviny a snížilo svoji závislost na jejích dodávkách z Ruska.

Agentura MTI připomíná, že maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó tento týden po schůzce s představiteli koncernu ExxonMobil v Texasu řekl, že firma by o investici v Rumunsku měla rozhodnout dříve, než Budapešť na podzim podepíše s Ruskem další dlouhodobou smlouvu o dodávkách zemního plynu.

Trump Orbána po jejich schůzce v Bílém domě označil za tvrdého a uznávaného politika a pochválil ho za jeho nekompromisní postup proti ilegální migraci. List The Wall Street Journal ale o několik dnů později napsal, že Spojené státy mají připravené sankce proti osobám z okolí maďarského premiéra, ale zatím je neuplatňují v naději, že Orbán zůstane věrný Západu.

Spojené státy po Orbánovi chtějí, aby jeho země důrazněji čelila vlivu Moskvy a Pekingu v Evropě. Šéf maďarské vlády je vstřícný vůči ruským i čínským investicím do klíčové infrastruktury země, jako je energetika nebo internetové sítě.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sazka stojí za raziemi u politiků FPÖ? Rakouský loterijní boss má vážné…

24.08.2019 18:45 Aktualizováno Šéf rakouské loterijní společnosti Novomatic Harald Neumann se domnívá, že česká firma Sazka stojí…

Bič na turisty. Sardinie kvůli krádežím na plážích nasadilo "strážce písku"

24.08.2019 16:59 Italské město Cabras na západě Sardinie, které je známé svou ohromnou bělostnou pláží, dnes k moři…

"Není tu místo pro nácky!" V Drážďanech se demonstruje proti rasismu

24.08.2019 16:45 V centru Drážďan se dnes brzy odpoledne k plánované protirasistické demonstraci za toleranci sešlo…

Napětí na summitu G7. Dorazil Boris Johnson, Tusk si do něj rýpl přes…

24.08.2019 16:28 Britský premiér Boris Johnson po příjezdu na summit skupiny zemí G7 zopakoval, že si nepřeje odchod…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama