Detaily prozrazeny. Orbán řekl, o čem jednal s Trumpem

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes řekl, že při pondělní schůzce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mluvil o nákupu protileteckých střel středního doletu. Informoval o tom v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Kossuth. Maďarsko tyto střely podle Orbána potřebuje kvůli tomu, že jeho schopnost bránit "kritickou infrastrukturu" je "neúplná".

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér
doporučujeme

Šéf maďarské vlády také požádal Trumpa, aby navázal spolupráci s Rumunskem ohledně těžby zemního plynu v rumunské části Černého moře. Americká společnost ExxonMobil zvažuje těžbu plynu z nalezišť v Černém moři a Maďarsko ho chce kupovat, aby diverzifikovalo své zdroje této suroviny a snížilo svoji závislost na jejích dodávkách z Ruska.

Agentura MTI připomíná, že maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó tento týden po schůzce s představiteli koncernu ExxonMobil v Texasu řekl, že firma by o investici v Rumunsku měla rozhodnout dříve, než Budapešť na podzim podepíše s Ruskem další dlouhodobou smlouvu o dodávkách zemního plynu.

Trump Orbána po jejich schůzce v Bílém domě označil za tvrdého a uznávaného politika a pochválil ho za jeho nekompromisní postup proti ilegální migraci. List The Wall Street Journal ale o několik dnů později napsal, že Spojené státy mají připravené sankce proti osobám z okolí maďarského premiéra, ale zatím je neuplatňují v naději, že Orbán zůstane věrný Západu.

Spojené státy po Orbánovi chtějí, aby jeho země důrazněji čelila vlivu Moskvy a Pekingu v Evropě. Šéf maďarské vlády je vstřícný vůči ruským i čínským investicím do klíčové infrastruktury země, jako je energetika nebo internetové sítě.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda v domově důchodců. Podezřelé je 102 let

24.05.2019 06:47 Policie ve Francii vyšetřuje vraždu v domově pro seniory, z níž je podezřelá 102letá klientka…

Hrůzné činy? Pro teroristy z IS jedině "hybridní mezinárodní trestní soud"

24.05.2019 05:45 Nizozemsko vyzvalo Radu bezpečnosti OSN, aby podpořila zřízení zvláštního tribunálu pro souzení…

Výsledky eurovoleb v Nizozemí: Uspěli socialisté i pravicoví populisté

23.05.2019 21:52 Nová pravicová populistická a euroskeptická strana Fórum pro demokracii (FvD) uspěla v dnešních…

"Odepřeli mi hlasovat". Občané EU žijící v Británii si stěžují na…

23.05.2019 20:14 Aktualizováno Stovky občanů Evropské unie žijících v Británii měly dnes problémy ve volebních místnostech, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama