Žena začala kašlat. Zděšení lékaři jí amputovali tři končetiny

Jednačtyřicetiletá Britka Lydie trpěla dlouhé měsíce vleklými obtížemi. Lékaři jí dlouho tvrdili, že spouštěčem zdravotních problémů je astma. Když ale vše vyústilo do septického šoku, začali jednat. A dost drasticky.

Přidejte svůj názor

Lydie s manželem
doporučujeme

Matce dvou dětí začaly problémy loni. Do té doby byla zdravá a aktivní, poté jí ale postihl kašel a následná série plicních infekcí.

Lékař připisoval její stav nově nabytému astmatu, a na ten jí také léčil. To ale nezabíralo a zdravotní stav pacientky se neustále zhoršoval. Až jednou doma zkolabovala a po převozu do nemocnice upadla na jedenáct dní do kómatu.

V tu chvíli lékaři zjistili, že původem jejích obtíží není astma. Trpěla neléčenou tuberkulózou. A to tak silnou, že jí začala odumírat tkáň.

Ženě zčernala chodidla, ruce i obličej. Její barva se změnila na modrou a poté černou. Přežívala jen díky napojení na nemocniční přístroje. Selhávaly jí orgány, a ty dýchaly a čistily krev za ní.

Nakonec jí lékaři život zachránili, ale za strašnou cenu. Opožděná léčba si vyžádala daň v podobě amputace. Lydie přišla o tři končetiny.

Neléčená tuberkulóza v těle přerostla do septického šoku, který vzniká při nedostatečném krevním oběhu. Žena tak přišla o obě nohy pod kolenem, o pravou ruku u zápěstí a o prsty na levé ruce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda v domově důchodců. Podezřelé je 102 let

24.05.2019 06:47 Policie ve Francii vyšetřuje vraždu v domově pro seniory, z níž je podezřelá 102letá klientka…

Hrůzné činy? Pro teroristy z IS jedině "hybridní mezinárodní trestní soud"

24.05.2019 05:45 Nizozemsko vyzvalo Radu bezpečnosti OSN, aby podpořila zřízení zvláštního tribunálu pro souzení…

Výsledky eurovoleb v Nizozemí: Uspěli socialisté i pravicoví populisté

23.05.2019 21:52 Nová pravicová populistická a euroskeptická strana Fórum pro demokracii (FvD) uspěla v dnešních…

"Odepřeli mi hlasovat". Občané EU žijící v Británii si stěžují na…

23.05.2019 20:14 Aktualizováno Stovky občanů Evropské unie žijících v Británii měly dnes problémy ve volebních místnostech, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama