Muž zemřel po útoku mladých Afghánců, migranti si vyslechli tresty

Tresty ve výši 17 a 20 měsíců odnětí svobody si dnes od soudu ve východoněmeckém Dessau-Rosslau odnesla dvojice mladých Afghánců kvůli loňskému napadení Němce, který poté zemřel na selhání srdce. Jestli bylo napadení, které se odehrálo ve městě Köthen, přímou příčinou smrti dvaadvacetiletého muže, se i kvůli jeho předchozí vážné srdeční nemoci lékařům nepodařilo s jistotou objasnit. Po činu se ve městě uskutečnily demonstrace za účasti extrémní pravice.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Markus B. se loni 8. září náhodou stal svědkem sporu několika Afghánců na hřišti v Köthenu. Když se ho pokusil uklidnit, byl napaden a později zemřel v nemocnici. Pitva ukázala, že příčinou smrti bylo akutní selhání srdce, k němuž ale zřejmě došlo ještě předtím, než Markus B. v důsledku napadení upadl na zem a zranil se na hlavě. Mladý Němec byl v tu dobu stejně jako oba Afghánci pod silným vlivem alkoholu.

Afghánci, kterým je dnes 17 a 19 let, původně čelili obžalobě z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, které ale později státní zastupitelství překvalifikovalo na těžké ublížení na zdraví. Nepodařilo se podle něj totiž prokázat přímou souvislost napadení s úmrtím Markuse B.

Soudkyně Uda Schmidtová to tak ale neviděla a oba muže odsoudila na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Úmrtí Markuse B. podle ní nebylo pouhou nehodou, ale způsobilo ho ublížení na těle. U staršího z Afghánců při výši trestu zohlednila i jeho další trestné činy.

Po vynesení rozsudku se někteří příbuzní oběti chtěli podle rozhlasové a televizní stanice MDR na odsouzené vrhnout, justiční stráž jim v tom ale zabránila.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podivná vražda v domově důchodců. Podezřelé je 102 let

24.05.2019 06:47 Policie ve Francii vyšetřuje vraždu v domově pro seniory, z níž je podezřelá 102letá klientka…

Hrůzné činy? Pro teroristy z IS jedině "hybridní mezinárodní trestní soud"

24.05.2019 05:45 Nizozemsko vyzvalo Radu bezpečnosti OSN, aby podpořila zřízení zvláštního tribunálu pro souzení…

Výsledky eurovoleb v Nizozemí: Uspěli socialisté i pravicoví populisté

23.05.2019 21:52 Nová pravicová populistická a euroskeptická strana Fórum pro demokracii (FvD) uspěla v dnešních…

"Odepřeli mi hlasovat". Občané EU žijící v Británii si stěžují na…

23.05.2019 20:14 Aktualizováno Stovky občanů Evropské unie žijících v Británii měly dnes problémy ve volebních místnostech, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama