Muž zemřel po útoku mladých Afghánců, migranti si vyslechli tresty

Tresty ve výši 17 a 20 měsíců odnětí svobody si dnes od soudu ve východoněmeckém Dessau-Rosslau odnesla dvojice mladých Afghánců kvůli loňskému napadení Němce, který poté zemřel na selhání srdce. Jestli bylo napadení, které se odehrálo ve městě Köthen, přímou příčinou smrti dvaadvacetiletého muže, se i kvůli jeho předchozí vážné srdeční nemoci lékařům nepodařilo s jistotou objasnit. Po činu se ve městě uskutečnily demonstrace za účasti extrémní pravice.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Markus B. se loni 8. září náhodou stal svědkem sporu několika Afghánců na hřišti v Köthenu. Když se ho pokusil uklidnit, byl napaden a později zemřel v nemocnici. Pitva ukázala, že příčinou smrti bylo akutní selhání srdce, k němuž ale zřejmě došlo ještě předtím, než Markus B. v důsledku napadení upadl na zem a zranil se na hlavě. Mladý Němec byl v tu dobu stejně jako oba Afghánci pod silným vlivem alkoholu.

Afghánci, kterým je dnes 17 a 19 let, původně čelili obžalobě z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, které ale později státní zastupitelství překvalifikovalo na těžké ublížení na zdraví. Nepodařilo se podle něj totiž prokázat přímou souvislost napadení s úmrtím Markuse B.

Soudkyně Uda Schmidtová to tak ale neviděla a oba muže odsoudila na těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Úmrtí Markuse B. podle ní nebylo pouhou nehodou, ale způsobilo ho ublížení na těle. U staršího z Afghánců při výši trestu zohlednila i jeho další trestné činy.

Po vynesení rozsudku se někteří příbuzní oběti chtěli podle rozhlasové a televizní stanice MDR na odsouzené vrhnout, justiční stráž jim v tom ale zabránila.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Směr-SD chce vyhrát volby na Slovensku, spolupráci s Kotlebou odmítá

07.12.2019 13:03 Nejsilnější slovenská vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) chce vyhrát nadcházející…

Macronův spojenec byl obviněn v kauze fiktivních asistentů

07.12.2019 12:53 Předseda francouzské centristické strany MoDem François Bayrou byl v pátek večer obviněn, že se…

Útok na London Bridge: Boris Johnson naprosto ignoruje, co se děje?

07.12.2019 12:00 Předseda britské vlády Boris Johnson se snaží vyhnout otázkám ohledně dopadu úsporných opatření na…

Počet obětí po výbuchu domu v Prešově stoupl na sedm, není konečný

07.12.2019 11:29 Nejméně sedm obětí si vyžádal páteční výbuch a požár ve dvanáctipatrovém bytovém domě ve slovenském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama