Tisíce lidí protestují v evropských městech proti extremismu a nacionalismu

V řadě evropských měst se dnes konají pochody či pouliční pikniky, na nichž lidé protestují proti nacionalismu a dávají najevo svoji podporu sjednocování Evropy. Manifestace se konají jen několik dnů před volbami do Evropského parlamentu, při nichž zřejmě posílí krajně pravicové strany.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Berlín, ilustrační foto
doporučujeme

V Berlíně a Kolíně nad Rýnem se zatím sešly tisíce lidí na akcích svolaných pod heslem "Evropa pro všechny-tvůj hlas proti nacionalismu". Ke kolínské katedrále přišel s obrovskou vlajkou EU i 65letý Werner Uerdingen z Leverkusenu. "Neznám válku a chci, aby i moje vnoučata měla v Evropě dalších 60 let míru," řekl podle agentury DPA tento muž, který si dělá obavy o osud Evropy v případě, že by po volbách v Evropském parlamentu získali většinu nacionalisté a populisté.

V nizozemském Utrechtu, kde se jedna z akcí na podporu jednotné Evropy také koná, Laura Sullivanová z pořadatelské organizace WeMove vyčetla současnému vedení EU, že nedělá dostatečná rozhodnutí ve prospěch lidí a planety. "Pseudoalternativy, které nabízí krajní pravice, jsou pro nás všechny nebezpečné," řekla. Vyzvala lidi, aby ve volbách hlasovali pro Evropu, kde se bude okamžitě řešit klimatická změna, nerovnost, moc nadnárodních korporací a práva žen.

Občanská sdružení a nevládní organizace podobná shromáždění, která jsou plánována i na odpoledne a večer, svolaly v Rakousku, Maďarsku, Itálii, Rumunsku nebo v Polsku.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sankce proti Rusku pokračují, rozhodl summit

20.06.2019 21:47 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes na bruselském summitu jednomyslně shodli na…

Kdo povede EU? Nejdřív se musí lídři srovnat s problémem uhlíkové…

20.06.2019 21:06 Aktualizováno Začátek diskuse o přeobsazení vrcholných funkcí v EU dnes večer na summitu unie v Bruselu zdržuje…

O post britského premiéra si to rozdá s Johnsonem Jeremy Hunt

20.06.2019 20:37 Aktualizováno Příštím lídrem britské Konzervativní strany a tedy i premiérem bude bývalý ministr zahraničí Boris…

Policie v Polsku mučila podezřelého, stěžuje si ombudsman

20.06.2019 18:36 Úřad polského ombudsmana dnes v rámci prevence mučení kritizoval policii za způsob, jakým zacházela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama