Farage dostal zásah mléčným koktejlem, politici to odsoudili

Britský protiunijní politik Nigel Farage dnes během kampaně ve městě Newcastle dostal zásah mléčným koktejlem. Útočníkem byl podle bulvárního listu The Sun radikální zastánce setrvání Spojeného království v Evropské unii. Politici z různých stran, včetně premiérky Theresy Mayové, incident odsoudili.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Nigel Farage
doporučujeme

Sám Farage, který vede novou Stranu pro brexit, na twitteru napsal, že "dělat normální kampaň už není možné, protože někteří příznivci setrvání Británie v EU jsou již příliš zradikalizovaní".

Farage, jehož strana vede průzkumy veřejného mínění před nadcházejícími evropskými volbami, v pátek agitoval v Edinburghu, kde nedaleká pobočka McDonald's dostala od policie pokyn pozastavit prodej mléčných koktejlů i zmrzlin. Podle britského deníku The Guardian byly důvodem žádosti nedávné útoky mléčnými koktejly na krajně pravicové politiky.

Byl mezi nimi aktivista Tommy Robinson, který kandiduje do Evropského parlamentu jako nezávislý uchazeč, nebo Carl Benjamin z protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Tu Farage dříve vedl.

Jeho novou Stranu pro brexit začne v úterý prověřovat volební komise kvůli finančním darům získaným přes službu PayPal. Komise to oznámila poté, co bývalý labouristický premiér Gordon Brown stranu obvinil, že dostává značné částky prostřednictvím množství malých sum, jejichž původ je nejasný. Farage to označil za křivé nařčení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zakáže vývoz ručních zbraní mimo EU a NATO, výjimku dostanou jen…

24.06.2019 19:43 Po několika měsících sporů se německá ministerstva shodla na zpřísnění podmínek pro vývoz zbraní,…

Írán odmítá propustit britskou "špiónku". Vydírat se nenecháme, vzkázal do…

24.06.2019 19:28 Írán dnes znovu odmítl opakovanou výzvu Británie k propuštění humanitární pracovnice, 41leté Britky…

Políček Polsku. Snížit důchodový věk soudců je protiprávní, rozhodl soud EU

24.06.2019 19:12 Aktualizováno Soudní dvůr Evropské unie dospěl k závěru, že polské právní předpisy snižující věkovou hranici pro…

Tusk v koncích? Jednání o novém vedení EU krachla, v Německu se rodí další…

24.06.2019 18:49 Žádný zjevný průlom nepřineslo dnešní jednání předsedy Evropské rady Donalda Tuska se zástupci čtyř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama