V Berlíně vyhlásily mimořádný stav. Příčinou je intezivní déšť

Bouře doprovázené vydatným deštěm dnes potrápily značnou část Německa. Hasiči museli na řadě míst čerpat vodu ze zatopených ulic, sklepů a garáží, v Berlíně dokonce na čas vyhlásili mimořádný stav. Ve středním Německu kvůli vodě přerušili provoz na dálnici A4. Intenzivní déšť do Německa přinesla tlaková níže Axel, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Berlín, ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli silnému dešti, který zaplavil jeden jízdní pruh, museli dnes mezi městy Herleshausen a Gerstungen ve středním Německa uzavřít dálnici A4. Na místě se vytvořila téměř dvoukilometrová kolona. V nedalekém městě Eschwege voda zaplavila několik ulic. Hladina řek stoupá v Erfurtu a na řadě dalších míst ve středoněmeckých spolkových zemí Durynsko a Hesensko. Kulminace místních toků se očekává v noci na úterý.

S následky intenzivního deště se dnes potýkala také německá metropole, kde na řadě míst přestaly fungovat semafory. Déšť ovlivnil i provoz na berlínských letištích. Na Tegelu nakrátko přerušili odbavování, na Schönefeldu se zpožďovaly odlety některých linek. Na jižním okraji Berlína blesk zapálil dva rodinné domy, hasičům se je ale podařilo rychle uhasit.

Meteorologové dnes večer varovali před vydatným deštěm také města ve východní části nejlidnatější spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, ve středním Německu, Bádensku-Württembersku a v Bavorsku. Kromě zatopení sklepů hrozí také, že silný vítr bude lámat větve a vyvracet stromy.

Výrazně by mělo v následujících hodinách pršet především v Alpách, kde by tající sníh mohl přispět ke zvýšení hladin horských řek. Varování před povodněmi vydalo několik bavorských okresů pod Alpami včetně Pasova, kam podle předpovědí velké množství vody přinese Dunaj i Inn.

Pršet by v Německu mělo přestat až ve středu. Do té doby by mohlo podle meteorologů na některých místech napršet až 80 litrů vody na metr čtvereční, v Alpách ale až 180 litrů.

Před vydatným deštěm varovali západ země také rakouští meteorologové. Ve spolkových zemích Vorarlbersko, Tyrolsko a Salcbursko hrozí podle nich lokální záplavy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šmarda se dočkal. Zeman se s kandidátem na ministra kultury setkal na…

25.06.2019 19:40 Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setkal s kandidátem na ministra kultury Michalem Šmardou …

Evropský soud odmítl polské justiční reformy. Rozhodnutí o ničem, zní z…

25.06.2019 18:51 Pondělní rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie odmítající polské justiční reformy se týká již…

Brexit bude na Halloween, slibuje Johnson. Ohledně dohody s EU pokračuje…

25.06.2019 18:38 Aktualizováno Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson, který má velké šance stát se příštím premiérem,…

Dárek pro voliče. Právo a spravedlnost chystá pro Poláky velké daňové úlevy

25.06.2019 18:20 Polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) chystá před podzimními parlamentními volbami…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama