Prezident Van der Bellen se omluvil rakouské veřejnosti za chování politiků

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se dnes večer v projevu k národu omluvil za to, jaký obrázek nyní politici nabídli. V reakci na vládní krizi rozpoutanou korupční aférou nyní již bývalého vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho zároveň vyzval veřejnost, aby se od politiky neodvracela, nýbrž se diskuzí účastnila.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Alexander Van der Bellen
doporučujeme

Van der Bellen řekl, že je přesvědčen, že lidé vstupují do politiky, aby zlepšili životy ostatních. "Občas ze své cesty sejdou. Překročí hranice. Zraňují jiné. Ničí důvěru. A v tomto smyslu se omlouvám za obrázek, jaký v nás politika právě zanechala," prohlásil prezident. "Takoví nejsme. Takové Rakousko zkrátka není. To si musíme nyní všichni společně dokázat," řekl Van der Bellen.

"Milé Rakušanky, milí Rakušané, mám na vás velikou prosbu. Neodvracejte se s odporem od politiky. Zúčastněte se diskuzí. A, což je má zvláštní prosba, přijďte v neděli k volbám," připomněl prezident volby do Evropského parlamentu, které se v Rakousku budou konat v závěru týdne.

Prezident zdůraznil, že obnova rakouské pověsti v Evropě a ve světě a opětovné získání důvěry jsou možné jen společným úsilím. "A všem zúčastněným chci důrazně říci, že teď není čas na volební řeči," prohlásil. Ti, kteří nesou odpovědnost, by se podle Van der Bellena nyní neměli ptát, zda jim jejich kroky pomohou ve volbách, ale zda jejich počínání pomůže Rakousku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celkem 18 unijních států se hlásí k uhlíkové neutralitě

18.06.2019 23:15 Aktualizováno Seznam členských států Evropské unie, které podporují cíl Evropské komise týkající se uhlíkové…

Proti Babišovi se protestuje už i v Bruselu. Vystoupili Peksa nebo Šojdrová

18.06.2019 20:39 Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky…

Boj o nástupce Mayové se zúžil na pět kandidátů. Vypadl "brexitový"…

18.06.2019 20:38 Aktualizováno Pětice kandidátů uspěla ve druhém kole volby nového lídra Konzervativní strany a tedy i nástupce…

Záhada letu MH17: Televize zveřejnila jména Rusů podezřelých ze sestřelení…

18.06.2019 20:28 Nizozemská televize dnes uveřejnila jména tří ruských důstojníků, kteří se v létě 2014 údajně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama