Prezident Van der Bellen se omluvil rakouské veřejnosti za chování politiků

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se dnes večer v projevu k národu omluvil za to, jaký obrázek nyní politici nabídli. V reakci na vládní krizi rozpoutanou korupční aférou nyní již bývalého vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho zároveň vyzval veřejnost, aby se od politiky neodvracela, nýbrž se diskuzí účastnila.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Alexander Van der Bellen
doporučujeme

Van der Bellen řekl, že je přesvědčen, že lidé vstupují do politiky, aby zlepšili životy ostatních. "Občas ze své cesty sejdou. Překročí hranice. Zraňují jiné. Ničí důvěru. A v tomto smyslu se omlouvám za obrázek, jaký v nás politika právě zanechala," prohlásil prezident. "Takoví nejsme. Takové Rakousko zkrátka není. To si musíme nyní všichni společně dokázat," řekl Van der Bellen.

"Milé Rakušanky, milí Rakušané, mám na vás velikou prosbu. Neodvracejte se s odporem od politiky. Zúčastněte se diskuzí. A, což je má zvláštní prosba, přijďte v neděli k volbám," připomněl prezident volby do Evropského parlamentu, které se v Rakousku budou konat v závěru týdne.

Prezident zdůraznil, že obnova rakouské pověsti v Evropě a ve světě a opětovné získání důvěry jsou možné jen společným úsilím. "A všem zúčastněným chci důrazně říci, že teď není čas na volební řeči," prohlásil. Ti, kteří nesou odpovědnost, by se podle Van der Bellena nyní neměli ptát, zda jim jejich kroky pomohou ve volbách, ale zda jejich počínání pomůže Rakousku.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Němečtí poslanci odmítli omezení rychlosti na dálnicích

17.10.2019 22:00 Němečtí poslanci jednoznačně odmítli návrh opozičních Zelených vyzvat vládu k zavedení rychlostního…

Británie si pohoršila. Mayová vyjednala lepší dohodu než Johnson

17.10.2019 21:23 Nová dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie sjednaná premiérem Borisem Johnsonem je…

Lékaře děsí záhadný případ. Dívka nemá žít, nikdo neví, proč není po smrti

17.10.2019 20:27 Aktualizováno Britští lékaři byli zmateni případem dvaadvacetileté studentky práv Sam. Ta zůstala po autonehodě v…

EU doufá, že Británie odejde z EU na konci října

17.10.2019 19:26 Všechny členské země doufají, že Británie z Evropské unie odejde v aktuálním termínu, tedy k 31.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama