Rakousko se baví na účet politiků, píseň Going to Ibiza se stala nejposlouchanější

Video, které zachytilo rakouského politika Heinze-Christiana Stracheho při korupčním jednání na španělském ostrově Ibiza, vyvolalo po svém zveřejnění nečekaný návrat staršího tanečního hitu We're Going to Ibiza (Jdeme na Ibizu) do čela žebříčků oblíbenosti.

Vlajka Rakouska
doporučujeme

Píseň z roku 1999 od nizozemské skupiny Vengaboys se v Rakousku stala nejvíce stahovanou písní na službě iTunes, informovala dnes agentura Reuters.

Skandál, který některá média označují jako "Ibizagate", vedl k rozpadu rakouské vládní koalice. Šéf protiimigračních svobodných (FPÖ) Strache si na videu zveřejněném minulý pátek domlouvá v roce 2017 s údajnou neteří ruského oligarchy pomoc v předvolební kampani výměnou za přidělení státních zakázek.

Kontroverzní video bylo pořízeno ve vile na Ibize a když se Strache po jeho zveřejnění vzdal funkcí vicekancléře i šéfa FPÖ, mnozí odpůrci krajní pravice oslavně tančili právě na píseň We're Going to Ibiza. Více než 5000 lidí song v sobotu zpívalo před vídeňským Hofburgem.

Německý komik Jan Böhmermann, o němž se spekulovalo jako o možném původci kompromitujícího videa, na twitter umístil odkaz na videoklip k nizozemskému hitu na portálu YouTube. Samotní Vengaboys v odpovědi vyjádřili potěšení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

12.08.2020 14:49 V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech…

Slovensko má 75 nově nakažených, nejvíc od konce dubna. Ohnisko je na jihu…

12.08.2020 14:09 Na Slovensku za posledních 24 hodin přibylo 75 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

"Jako trest odnětí svobody." Páry oddělené koronavirem bojují o možnost…

12.08.2020 13:35 Každodenní stesk, osamělost a žádný fyzický kontakt jsou nedílnou součástí celosvětové pandemie…

Covid-19: V Německu rychle přibývá nových případů, ministr je skeptický…

12.08.2020 13:14 Aktualizováno V Německu začal po třech dnech opět strměji růst počet nově odhalených případů nákazy koronavirem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama