Stoltenberg řekl, kdy a kde bude další summit NATO

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes oznámil, že příští summit Severoatlantické aliance se uskuteční letos 3. a 4. prosince v Londýně. V Británii si zástupci členských zemí připomenou 70. výročí existence aliance. Velení NATO sídlilo v prvních letech právě v Londýně.

Přidejte svůj názor

Jens Stoltenberg
doporučujeme

"Minulý týden jsem v Downing Street diskutoval o přípravách summitu s premiérkou Theresou Mayovou. Děkuji Británii, že souhlasila s tím, že bude hostit tuto událost," uvedl Stoltenberg v tiskové zprávě.

Severoatlantickou smlouvu 4. dubna 1949 ve Washingtonu podepsaly Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Británie, Francie, USA, Kanada, Portugalsko, Itálie, Norsko, Dánsko a Island. Česko se k alianci připojilo v roce 1999.

"V roce 1949 byla Británie jedním z dvanácti zakládajících členů NATO. Londýn byl sídlem našeho prvního velení, takže je vhodným místem pro setkání hlav států a vlád NATO a pro plánování budoucnosti," dodal ve svém prohlášení generální tajemník aliance. Tématem setkání podle něj budou současné bezpečnostní problémy i to, jak by se mělo NATO přizpůsobit, aby zůstalo pilířem stability.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celkem 18 unijních států se hlásí k uhlíkové neutralitě

18.06.2019 23:15 Aktualizováno Seznam členských států Evropské unie, které podporují cíl Evropské komise týkající se uhlíkové…

Proti Babišovi se protestuje už i v Bruselu. Vystoupili Peksa nebo Šojdrová

18.06.2019 20:39 Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky…

Boj o nástupce Mayové se zúžil na pět kandidátů. Vypadl "brexitový"…

18.06.2019 20:38 Aktualizováno Pětice kandidátů uspěla ve druhém kole volby nového lídra Konzervativní strany a tedy i nástupce…

Záhada letu MH17: Televize zveřejnila jména Rusů podezřelých ze sestřelení…

18.06.2019 20:28 Nizozemská televize dnes uveřejnila jména tří ruských důstojníků, kteří se v létě 2014 údajně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama