Na Maltu míří 216 nových uprchlíků, do Itálie dorazilo 58

Italské úřady dopravily 58 pákistánských uprchlíků do centra pro běžence. Byli na plachetnici poblíž kalábrijského pobřeží. Agentura ANSA dnes oznámila, že na palubě lodi, která měla americkou vlajku, byli také dva Rusové, kteří byli zadrženi pro podezření z nelegální přepravy uprchlíků.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

Incident se stal v pátek večer a ANSA napsala, že všichni běženci jsou muži v uspokojivém zdravotním stavu. Úřady se domnívají, že loď s nimi vyplula z tureckého Bodrumu. Italská finanční policie plachetnici dotáhla do přístavu Crotone.

U Malty pomohli v pátek vojáci 216 uprchlíkům, kteří se dostali do potíží na dvou gumových člunech ve Středozemním moři. Po příjezdu na Maltu je prohlédnou lékaři a budou mít možnost požádat tam o azyl.

List The Times of Malta napsal, že na plavidlech byli muži, ženy i děti. V pátek večer o pomoc požádal první člun, když začal nabírat vodu. V noci pak tísňové volání na Maltě zaznamenali i z druhého plavidla. Hlídka, která vezla první skupinu, se na moři otočila a vydala se na pomoc dalším. Podle hlídky jsou mezi běženci i těhotné ženy a děti bez doprovodu.

Maltské úřady upozornily, že běženci se snaží využít současného příznivého počasí. V minulých dvou dnech se na moře vydalo z Libye, Tuniska a Alžírska 12 lodí s uprchlíky.

Na Maltu podle informací Mezinárodní organizace pro migraci letos dorazilo 390 běženců, za celý loňský rok to bylo něco přes 1400 lidí. K italským břehům se podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos dostalo asi 1100 běženců.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Věří lidé očkování? Výsledky celosvětového průzkumu jsou zarážející

19.06.2019 10:58 Celosvětově nejnižší důvěru v bezpečnost očkování mají obyvatelé Evropy, kde jsou o ní přesvědčeny…

Genderová rovnost pronikla do televize ITV: Už žádné pořady jen od mužů

19.06.2019 07:35 Britská televize ITV už si u svých scenáristů neobjedná žádný pořad, na němž by se podíleli…

"Pořádně ukřičený binec." Británie z EU neodejde 31. října? Debata se…

19.06.2019 07:17 Pětice zbývajících kandidátů na post lídra britské Konzervativní strany prezentovala v úterý večer…

Celkem 18 unijních států se hlásí k uhlíkové neutralitě

18.06.2019 23:15 Aktualizováno Seznam členských států Evropské unie, které podporují cíl Evropské komise týkající se uhlíkové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama