Policie se nestačila divit. Piráta silnic zachránil od pokuty „Duch svatý“

Řidič v Německu jel nepovolenou rychlostí. Kamery jej zachytily, přesto nebyl pokutován. Důvodem měl být „Duch svatý“. Zprávu přinesla stanice BBC.

Přidejte svůj názor

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Řidič cestoval rychlostí 54 km / h na úseku silnice s rychlostí 30 km / h, uvedla policie. Za to mu hrozila pokuta 105 eur.

Ačkoliv jej kamery zachytily, policie jej nedokázala identifikovat. Důvodem byla bílá holubice, jejíž křídla zakryly řidičovu tvář.

Policie celý incident pojala s humorem. „ Možná to nebyla náhoda, že Duch svatý zasáhl“, uvedla policie v prohlášení, podle kterého byl řidič uchráněn od pokuty „díky opeřenému andělovi s patrně pečlivě rozprostřenými křídly.“

Bílá holubice je v křesťanství symbolem Ducha svatého. Evangelia popisují, jak po pokřtění Ježíše v Jordánu Janem Křtitelem z nebes sestoupil Duch svatý v podobě bílé holubice.

„ Pochopili jsme znamení a nechali piráta silnic v míru protentokrát,“ uvedla policie z Viersenu, pohraničního města na západě Německa. „ Doufáme, že chráněný pirát silnic také chápe tento 'náznak seshora' a bude vhodně řídit v budoucnu.“

Samotný holub dle policie by též mohl být pokutován za nepovolenou rychlost v daném úseku. „ Nicméně, protože nevíme, kde to musí být včas na [křesťanský svatý den] Letnice, dovolíme také zde [převážit] milosrdenství nad spravedlností," zakončila svůj lehce se beroucí příspěvek německá policie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 20:55 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

V čele Evropské komise stane přesvědčená a přesvědčivá Evropanka, tvrdí…

16.07.2019 20:44 éfkou Evropské komise se v osobě Ursuly von der Leyenové stane přesvědčená a přesvědčivá Evropanka,…

Francouzští poslanci schválili sporný zákon o opravách Notre-Dame

16.07.2019 20:24 Dolní komora francouzského parlamentu dnes definitivně schválila návrh zákona o rekonstrukci…

Von der Leyenová bude v čele Evropské komise. Babiš může slavit.

16.07.2019 19:54 V čele příští Evropské komise stane dosavadní německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama