Slovenská policie rozbila drogový gang, členům hrozí až doživotí

Slovenská policie rozbila zločineckou organizaci, jehož 16 členů obvinila z drogových a násilných trestných činů. V případě prokázání viny jim hrozí tresty vězení na 20 až 25 let nebo na doživotí. Informoval o tom dnes web aktuality.sk s odvoláním na sdělení policie.

Přidejte svůj názor

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Elitní slovenská policejní jednotka NAKA dnes v rámci akce pod kódovým označením VENAL 3 provedla v okolí Nitry zátah, při němž zadržela pět osob podezřelých z trestné činnosti. Je mezi nimi i jeden policista a příslušník Kriminálního úřadu Finanční správy.

Vyšetřování aktivit dotyčné kriminální organizace skončilo obviněním celkem 16 osob ze založení a podpory zločinecké skupiny. Kromě toho 12 obviněných je stíháno kvůli drogové trestné činnosti. Šest z vyšetřovaných je ve vazbě.

Gang podle sdělení policie působil přinejmenším od roku 2007 převážně v Trnavském a Bratislavském kraji, zejména ve městech Sereď, Galanta, Trnava a Nitra a v jejich okolí. Jednalo se především o drogové a násilné trestné činy.

Organizace si podle vyšetřovatelů zajišťovala látky potřebné k výrobě metamfetaminu (pervitinu) a drogu také vyráběla. Opatřovala si rovněž kokain, který prostřednictvím svých dealerů prodávala koncovým uživatelům.

"Od roku 2015 do minulého roku si tak (organizace podle obvinění) měla obstarat prekurzory k výrobě téměř 80 kilogramů metamfetaminu za více než 1,8 milionu eur (46,6 milionu korun)," sdělila podle aktuality.sk policie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit odrazuje Evropany. Do Británie stěhuje stále méně lidí

22.08.2019 17:47 Počet občanů ze zemí Evropské unie, kteří se stěhují do Británie, setrvale klesá, přičemž největší…

Smrtící bouře v Tatrách. Blesk zabil několik turistů včetně dítěte

22.08.2019 17:28 Aktualizováno Nejméně tři lidi, včetně dítěte, dnes zabil v polských Tatrách blesk. Podle listu Gazeta Wyborcza…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Johnson ve Francii nepochodil. Irská pojistka je nepostradatelná, dupl si…

22.08.2019 16:28 Aktualizováno V příštích 30 dnech nelze najít novou brexitovou dohodu, která by se výrazně lišila od té stávající…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama