Stoletý kněz má čtyři syny, všichni se také stali kněžími

Italský kněz Probo Vaccarini v úterý oslaví sté narozeniny, jeho jubileu věnuje mši biskup v katedrále v Rimini na jadranském pobřeží. Vaccarini má sedm dětí, z toho čtyři syny, kteří se stejně jako jejich otec stali kněžími. Na církevní dráhu se Vaccarini vydal až po smrti své manželky, když mu bylo 51 let, uvedla dnes agentura ANSA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Církev
doporučujeme

Probo Vaccarini podobně jako jeho vrstevníci poznal hrůzy druhé světové války. Po návratu ze Sovětského svazu pracoval jako geometr, oženil se a měl početnou rodinu.

V 51 letech, po smrti své ženy, nejprve přijal nižší kněžské svěcení a dostal na starost jednu z farností v Rimini, San Martino in Venti, kde působí dodnes.

zdroj: YouTube

Stoletý kněz vyznává kult populárního světce Padre Pia, přesněji svatého Pia z Pietrelciny, který za života proslul údajnou schopností uzdravovat nevyléčitelně nemocné. Vaccarini se s tímto kapucínským mnichem, který zemřel v roce 1968, znal a povolání ke kněžství prý pocítil při mši v jihoitalském městě San Giovanni Rotondo, kde jsou nyní uloženy světcovy ostatky.

V roce 1988, kdy mu bylo 69 let, dostal Vaccarini povolení od Vatikánu a s podporou svých potomků se nechal vysvětit na kněze.

"Než jsem se stal knězem, byl jsem otec a manžel," řekl jubilant v rozhovoru s místním týdeníkem Il Ponte. "Kněz. Kdo by si to pomyslel. A přece mám pocit, jako by mě vysvětili včera," dodal.

Na úterní mši v riminské katedrále se očekávají i jeho synové - Francesco, Giovanni, Giuseppe a Gioacchino. To, že si kněžskou dráhu vyberou čtyři bratři, je nezvyklé, ale to, že knězem se stane i jejich otec, je bezesporu jedinečné, poznamenala agentura ANSA.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zdrogovaný Čech tlačil kamionem v Německu auto 150 metrů

17.01.2020 22:01 Český řidič kamionu pod vlivem drog narazil v Německu do osobního auta, které před sebou tlačil…

Polovina mileniálů věří, že zažije jaderný útok a třetí světovou

17.01.2020 19:39 Zhruba 54 procent mileniálů, tedy lidí narozených mezi rokem 1980 a začátkem 90. let, se domnívá,…

Kněz z Lyonu zneužíval děti, hrozí mu až deset let vězení

17.01.2020 18:31 Nejméně osmiletý trest vězení navrhla dnes prokurátorka v procesu s Bernardem Preynatem, který jako…

Slovenský prokurátor nesouhlasí se stíháním kolegy, který měl styky s…

17.01.2020 15:21 Stíhání bývalého slovenského generálního prokurátora Dobroslava Trnky, kterého policie ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama