Češi si na Babiše stěžují zahraničním médiím: Je jako únosce letadla a my jsme jeho rukojmí

Obří protivládní demonstrace, která se včera konala na Václavském náměstí v Praze, si všímají nejen světové agentury, ale i další velká média. Ta připomínají, že jde o největší protesty od roku 1989. Navíc se pozastavují i nad náladami v Česku.

Přidejte svůj názor 236 komentářů

Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí
doporučujeme

Britská stanice BBC uvádí, že se na demonstraci sešly „desítky tisíc lidí“ a že pokud se potvrdí odhad organizátorů o 120 tisících demonstrantech, půjde o největší protesty od sametové revoluce. Připomíná také, že akce, které se konají už několik týdnů, pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii.

„Demonstranti drželi fotografie pana Babiše s jednoduchou zprávou 'rezignace'. Řečníci mluvili k davu před kulisou s nápisem 'premiér nebo ministr kriminality?',“ píše BBC. „Demonstranti nesli transparenty a křičeli slogany vyzývající pana Babiše, aby odstoupil a vzal s sebou svou nedávno jmenovanou ministryni spravedlnosti. Bojí se, že bude mařit probíhající trestní stíhání proti němu,“ shrnuje server požadavky demonstrantů.

Zároveň ale připomíná, že je diskutabilní, zda k nějaké změně dojde. Píše o tom, že Babiš už se nechal slyšet, že nedostoupí a že i prezident Miloš Zeman trvá na tom, že jej neodvolá – ani když bude premiér formálně obviněn. Sever připomíná i audit Evropské komise, podle jehož předběžných závěrů by měl Agrofert vracet dotace, které dostal z EU.

Podobnou zprávu přinesl i britský deník The Guardian, který kromě faktických informací dal prostor i demonstrantům. „Je jako šéf mafie a je nejhorším politikem v České republice - připomíná nám komunismus,“ cituje list Dagmar Kmochovou, majitelka obchodu z Kutné Hory.

„Babiš je oligarcha. Je to jako [Silvio] Berlusconi, ale horší,“ cituje The Guardian Václava Bozdecha, úředníka v důchodu, který měl při demonstraci na hlavě masku premiéra doplněnou nápisem StB na čele. „Myslí si, že vlastní Českou republiku a není ani Čech. Je to slovenský gangster a oni byli rádi, že se ho zbavili. Je jako únosce letadla a my jsme jeho rukojmí,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (236)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo je zapleten do katastrofy letu MH17? Bellingcat zveřejnil informace o…

19.06.2019 13:22 Aktualizováno Mezinárodní investigativní skupina Bellingcat dnes zveřejnila informace o dvanácti osobách…

Pachatelé útoku na let MH17: Byla zveřejněna jména, vyšetřování trvá už…

19.06.2019 13:14 Z odpovědnosti za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž zahynulo 298 lidí, budou…

Gladiátorské zápasy v ulicích Británie? Mladíci na sebe útočí noži, mají…

19.06.2019 13:08 Velká Británie se potýká s gangy mladíků, kteří útočí noži. Stanice BBC zjistila, že tyto akty…

Švýcarsko pod unijním tlakem: Přinese nedostatek pokroku v rozhovorech…

19.06.2019 12:04 Není pochyb o tom, že má Švýcarsko na evropském kontinentu jedinečné postavení. Přestože není tato…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama