Do deseti dní zemřu: Znásilněná a zneužívaná Noa (†17) nezvládala dál žít, vybrala si eutanazii

Sedmnáctiletá Noa Pothovenová byla v minulosti opakovaně hospitalizována kvůli posttraumatickou stresovou poruchu, depresi a anorexii. Dívce z Nizozemí bylo nakonec dovoleno legálně zemřít. Ještě předtím hovořila o „nesnesitelném utrpení“. Nakonec pořádala lékaře, aby jí pomohli zemřít.

Přidejte svůj názor

Noa Pothovenová se rozhodla dobrovolně zemřít
doporučujeme

Noa z Arnhemu zemřela v neděli doma v posteli. Její příběh teď přinesla média z celého světa. Dívka byla v dospívání několikrát napadena a sexuálně obtěžována - poprvé, když jí bylo 11 let. Když jí bylo 14 let, byla znásilněna.

Následně trpěla posttraumatickou stresovou poruchou, depresí a anorexií . O svém příběhu a zkušenostech napsala autobiografii. „Cítím tu bolest každý den, neustále se bojím, pořád se ohlížím. I dnes mám pocit, že je mé tělo pošpiněné,“ přiznala. O svém rozhodnutí ukončit život informovala před několika dny na sociálních sítích.

„Dlouho jsem přemýšlela, zda bych se o to měla podělit, nebo ne, ale nakonec jsem se rozhodla to udělat. Možná, že to bude pro některé překvapením, vzhledem k mým příspěvkům o hospitalizaci, ale můj plán je dlouho a není impulzivní,“ napsala.

„Půjdu rovnou k věci: do 10 dnů zemřu. Po letech bojů jsem vyčerpaná,“ vysvětluje důvod, proč se dobrovolně rozhodla zemřít. Všechny také požádala, aby jí její rozhodnutí nerozmlouvali. Už v prosinci tajně kontaktovala Life End Clinic, což je zařízení, které pomáhá lidem ukončit jejich trápení legální cestou. Rodiče to zjistili až ve chvíli, kdy její matka našla dopis pro rodinu v ložnici.

Noa zemřela v neděli obklopená svou rodinou, na posteli doma v obývacím pokoji. Eutanazie byla provedena legálně, a to za přítomnosti rodiny dívky. V Nizozemsku mohou děti mladš 12 let legálně podstoupit eutanazie, ale teprve ve chvíli, kdy lékař dospěje k závěru, že pacientovo utrpení je nesnesitelné a že „konec je v nedohlednu“.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z rodného domu Hiltera v Braunau am Inn bude policejní stanice

19.11.2019 19:08 Rodný dům někdejšího nacistického diktátora Adolfa Hitlera v hornorakouském městě Braunau am Inn…

Otřes v Británii: Strany pro brexit se propadají na dno

19.11.2019 18:28 Podpora Konzervativní strany britského premiéra Borise Johnsona se podle všeho před prosincovými…

Kachny mohou kvákat dál. Soud rozlouskl kuriózní spor farmy se sousedy

19.11.2019 16:58 Kachny na malé francouzské farmě u pobřeží Atlantiku mohou dál nerušeně kvákat. Rozhodl o tom dnes…

Barnevernet prohrál další soud ve Štrasburku. Rodič bojovali o dceru tři…

19.11.2019 16:41 Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dal dnes za pravdu dalšímu rodičovskému páru z Norska,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama