Farage je na koni: Strana pro brexit ohrožuje konzervativce, tvrdí

Výsledky místních anglických voleb v Peterborough ukazují dále slábnoucí moc Konzervativní strany. Nově vzniklá Strana pro brexit Nigela Farage podle jeho lídra představuje pro aktuálně vládnoucí konzervativce existenciální riziko a to i přes skutečnost, že ve volbách, které se konaly minulý týden, nezískala dostatečný počet hlasů pro obsazení mandátů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nigel Farage před volbami
doporučujeme

Současná vládnoucí Konzervativní strana ztratila v Peterborough celkem tři křesla, po jednom ve prospěch labouristů, zelených a liberálních demokratů. Nyní jí tedy náleží 28 mandátů ze 60. Přestože nově vzniklá Strana pro brexit Nigela Farage nezískala dostačující podporu místních voličů pro obsazení křesel, představuje pro vládnoucí stranu nadále nezanedbatelnou hrozbu.

Farage po volbách prohlásil, že jeho strana bude až do té doby, než se konzervativcům podaří vyvázat zemi z EU, Torye ohrožovat. Datum brexitu bylo po několika neúspěšných parlamentních hlasování o tzv. rozvodové dohodě odsunuto na konec října.

Nigelu Faragovi se tak opět podařilo Konzervativní stranu oslabit a nemusel k tomu v daném obvodu obsadit žádné mandáty. Už jen skutečnost, že se Konzervativní strana v Peterborough propadla na třetí místo svědčí o tom, že opoziční a nově vzniklé strany nabývají napříč královstvím na síle.

Pokud by se v blízké době konaly ve Velké Británii všeobecné volby, po kterých mnozí nespokojení politici ale i voliči volají, je více než pravděpodobné, že si by Konzervativní strana velice pohoršila.

Jeden z konzervativních ministrů vypracoval analýzu, která ukazuje, že by si současná vládnoucí strana pohoršila tak, že by po volbách obsadila pouhých 50 křesel v Dolní komoře britského parlamentu. Toto by pro Konzervativce bylo obrovskou prohrou a fiaskem.

Zdá se tedy být ve prospěch Toryů, aby se všeobecným volbám v blízké budoucnosti vyhnuli. Pokud tak učiní a volby se v následujícím půl roce konat nebudou, bude nejistota ohledně odchodu Británie z Evropské unie hrát do karet Nigela Farage. Strana pro brexit tak bude v britské politice nadále působit jako rušivý a tradiční systém ohrožující prvek. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pomáhat uprchlíkům na moři je povinnost? V europarlamentu se strhla…

17.07.2019 22:01 Aktualizováno Evropská unie a její členské státy mají podle mezinárodního práva povinnost pomáhat lidem a…

Na Kypru zatčeno 12 Izraelců, dle policie brutálně znásilnili mladou…

17.07.2019 21:54 Aktualizováno Kyperská policie dnes zdržela 12 Izraelců, kteří jsou podezřelí z hromadného znásilnění 19leté…

Migranti spí v Katalánsku na ulicích a páchají zločiny. Nevíme, co s tím,…

17.07.2019 21:53 Aktualizováno V Katalánsku roste počet migrantů, kteří spí na ulicích. Někteří z nich získávají peníze prodejem…

Kapitánka lodi Sea-Watch se stále ukrývá, prokuratura pro ni chce domácí…

17.07.2019 21:18 Prokuratura v sicilském městě Agrigento se odvolala k italskému nejvyššímu soudu proti rozhodnutí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama