Farage je na koni: Strana pro brexit ohrožuje konzervativce, tvrdí

Výsledky místních anglických voleb v Peterborough ukazují dále slábnoucí moc Konzervativní strany. Nově vzniklá Strana pro brexit Nigela Farage podle jeho lídra představuje pro aktuálně vládnoucí konzervativce existenciální riziko a to i přes skutečnost, že ve volbách, které se konaly minulý týden, nezískala dostatečný počet hlasů pro obsazení mandátů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nigel Farage před volbami
doporučujeme

Současná vládnoucí Konzervativní strana ztratila v Peterborough celkem tři křesla, po jednom ve prospěch labouristů, zelených a liberálních demokratů. Nyní jí tedy náleží 28 mandátů ze 60. Přestože nově vzniklá Strana pro brexit Nigela Farage nezískala dostačující podporu místních voličů pro obsazení křesel, představuje pro vládnoucí stranu nadále nezanedbatelnou hrozbu.

Farage po volbách prohlásil, že jeho strana bude až do té doby, než se konzervativcům podaří vyvázat zemi z EU, Torye ohrožovat. Datum brexitu bylo po několika neúspěšných parlamentních hlasování o tzv. rozvodové dohodě odsunuto na konec října.

Nigelu Faragovi se tak opět podařilo Konzervativní stranu oslabit a nemusel k tomu v daném obvodu obsadit žádné mandáty. Už jen skutečnost, že se Konzervativní strana v Peterborough propadla na třetí místo svědčí o tom, že opoziční a nově vzniklé strany nabývají napříč královstvím na síle.

Pokud by se v blízké době konaly ve Velké Británii všeobecné volby, po kterých mnozí nespokojení politici ale i voliči volají, je více než pravděpodobné, že si by Konzervativní strana velice pohoršila.

Jeden z konzervativních ministrů vypracoval analýzu, která ukazuje, že by si současná vládnoucí strana pohoršila tak, že by po volbách obsadila pouhých 50 křesel v Dolní komoře britského parlamentu. Toto by pro Konzervativce bylo obrovskou prohrou a fiaskem.

Zdá se tedy být ve prospěch Toryů, aby se všeobecným volbám v blízké budoucnosti vyhnuli. Pokud tak učiní a volby se v následujícím půl roce konat nebudou, bude nejistota ohledně odchodu Británie z Evropské unie hrát do karet Nigela Farage. Strana pro brexit tak bude v britské politice nadále působit jako rušivý a tradiční systém ohrožující prvek. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

06.04.2020 21:59 Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s…

Opatření proti koronaviru začne povolovat i Dánsko

06.04.2020 21:56 Po České republice a Rakousku ohlásilo postupné uvolňování opatření proti šíření koronaviru také…

Slovensko kvůli koronaviru zavádí zákaz vycházení. V ulicích bude armáda

06.04.2020 21:15 Slovensko ve snaze zpomalit šíření pandemie choroby covid-19 o nadcházejících velikonočních…

Šíření koronaviru v Itálii zpomaluje, obětí ale přibylo více

06.04.2020 21:02 V Itálii zemřelo za den 636 lidí nakažených koronavirem, což je o 111 více, než hlásily tamní úřady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy