U chorvatské pláže se objevil žralok

Turisté, kteří míří na dovolenou do Chorvatska, by měli být obezřetní. U tamních břehů byl totiž spatřen poměrně velký žralok.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Žralok mako
doporučujeme

Podle chorvatských médií jde o žraloka mako, který se pohybuje poblíž města Makarska. Na žraloka upozornil jeden z turistů o víkendu.

Žralok mako je člověku většinou neškodný, pokud jej nevyprovokují k útoku. Přesto bylo zaznamenáno několik případů, kdy žralok bez příčiny zaútočil na člověka. Jeden byl dokonce smrtelný.

Tento druh žraloka dorůstá délky zhruba tří až čtyř metrů a chorvatské úřady zatím neplánují vydávat žádné varování před ním. Předpokládá se, že v blízké době odpluje do hlubších vod.

Přesto by turisté měli být opatrní a pokud na žraloka v moři náhodou narazí, neprovokovat ho. Odborníci radí si jich nevšímat, většina žraloků o lidi nemá zájem a obeplují je, pokud je neprovokují.

Žralok mako se vyznačuje nejen svými hrozivými zuby, ale i tím, že je ze všech známých žraloků nejrychlejší. Dokáže plout rychlostí až okolo 70 km/h. Naopak průměrná rychlost plavání člověka je kolem 0,72 km/h, v záběru dosáhne nejvyšší rychlosti kolem 7 km/h.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Celkem 18 unijních států se hlásí k uhlíkové neutralitě

18.06.2019 23:15 Aktualizováno Seznam členských států Evropské unie, které podporují cíl Evropské komise týkající se uhlíkové…

Proti Babišovi se protestuje už i v Bruselu. Vystoupili Peksa nebo Šojdrová

18.06.2019 20:39 Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky…

Boj o nástupce Mayové se zúžil na pět kandidátů. Vypadl "brexitový"…

18.06.2019 20:38 Aktualizováno Pětice kandidátů uspěla ve druhém kole volby nového lídra Konzervativní strany a tedy i nástupce…

Záhada letu MH17: Televize zveřejnila jména Rusů podezřelých ze sestřelení…

18.06.2019 20:28 Nizozemská televize dnes uveřejnila jména tří ruských důstojníků, kteří se v létě 2014 údajně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama