90 procent migrantů lže? Ze Švédska přichází alarmující zprávy

Nová zpráva tvrdí, že jen deset procent marockých „nezletilých“ migrantů, kteří v posledních letech přišli do Švédska, byli ve skutečnosti mladší osmnácti let. Zbytek tvoří dospělí migranti, kteří úřadům lhali, protože věřili, že jim to zajistí výhody. Informují o tom švédská média.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Přijímání uprchlíků do Evropy
doporučujeme

Za posledních sedm let podalo žádost o azyl ve Španělsku přibližně 1800 mužů u Maroka. Po užší spolupráci s vládou Maroka se počet žádostí v tomto roce snížil na 55, což je o 20% méně než ve stejném období loňského roku, informuje švédská stanice SVT.

Christian Frödén, šéf pohraniční policie ve Stockholmu, si pochvaluje spolupráci s marockou policií, která svým švédským kolegům umožnila přístup k databázím otisků prstů. „Když zjistíme jejich identitu, opustí zemi a přestěhují se do jiných měst v Evropě, jako jsou Barcelona nebo Paříž. Nechtějí, aby policie věděla, kdo jsou, protože pak mohou být potrestáni a vyhoštěni do Maroka.,“ vysvětluje policista.

Úřady nemají přesný údaj o tom, kolik marockých státních příslušníků bez doprovodu je v současné době ve Švédsku. Čísla ale ukazují, že naprostá většina těch, kteří o sobě tvrdili, že jsou děti, aby získali více práv a ochranu, jsou ve skutečnosti dospělí muži. Jeden marocký migrant, který byl přistižen při lhaní o svém věku, byl 22letý Ali, který minulý rok přišel do Švédska a tvrdil, že je mu pouhých 16 let.

Ali následně řekl SVT, že ostatní migranti ho povzbuzovali, aby lhal o svém věku, aby měl větší šanci získat od švédské vlády výhody. Poté, co marocká databáze otisků prstů prokázala, že je dospělý, byl ale nucen žít na ulici, kde se dopustil řady drobných zločinů, aby získal nějaké peníze.

„Ve Švédsku není žádná budoucnost. Vím, že Rada pro migraci řekne, že nemám právo tady být a že musím opustit Švédsko,“ přiznává teď Ali. Dodal, že se chce přestěhovat do Belgie, kde má podle svých slov nějaké kontakty a kde by si mohl vydělávat na živobytí prodejem drog. Nemá prý ale prostředky na zaplacení letenky ze Stockholmu.

Švédsko není jedinou zemí, která spolupracuje s marockou policií při identifikaci údajných mladistvých migrantů. Policie ve Francii zatkla asi 1 500 marockých migrantů, ale v roce 2018 jich byla schopna deportovat pouze šest.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi toho mají dost. Svrhnou premiéra? Evropská média propírají protest na…

24.06.2019 10:44 Aktualizováno Podezření vůči premiérovi Andreji Babišovi jsou tak závažná, že by do jejich vyšetření měl přerušit…

Slovenský tisk zostra komentuje protest proti Babišovi, došlo i na Zemana

24.06.2019 09:43 Nedělní demonstrace v Praze proti premiérovi Andreji Babišovi a za nezávislost justice byla patrně…

Souboj o post šéfa konzervativců: Hunt poslal nevybíravý vzkaz Johnsonovi

24.06.2019 07:38 Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt dnes skrze deník The Times vzkazuje svému soupeři v boji o…

Tajemná "liščí kočka" existuje. Vědci objevili tento nový druh na Korsice

24.06.2019 06:14 Aktualizováno Na francouzském ostrově Korsika po celé generace kolovaly příběhy o podivné šelmě, která se podobá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama