VIDEO: Bleskové povodně spláchly tři městečka v Alpách, lidé evakuováni

Tři městečka v italských Alpách u Comského jezera musela být evakuována, protože po nočních srážkách vystoupily ze břehů na několika místech místní řeky Varrone a Pioverna. Informoval o tom dnes list La Repubblica. Záplavy způsobily podle agentury ANSA obrovské materiální škody, ale dosud nebyly hlášeni žádní ranění.

Přidejte svůj názor

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nejhorší situace panovala ve městě Premana, evakuována musela být i města Primaluna a Dervio. U posledně jmenovaného byl též evakuován kemp. Záplavy narušily vlakové a silniční spojení.

V nedalekém alpském údolí přetekla přehrada energetické společnosti Enel. Povážlivě stoupla také hladině v Comském jezeře, po poledni to bylo tři centimetry nad limit. Ve městě Lecce musela být kvůli tomu regulována doprava u břehu jezera, které se vylilo na břeh.

Špatné počasí zasáhlo celou Lombardii. Zemědělci z regionu si stěžují na úrodu poškozenou lijáky a kroupami. Na některých fotografiích jsou vidět louky pokryté vrstvou krup.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští agenti vraždili v Berlíně? Putin na summitu usadil Merkelovou

10.12.2019 07:36 Spolková kancléřka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin v pondělí na okraj…

Zvrat v ukrajinské krizi? Putin a Zelenskyj poprvé tváří v tvář. Na tomto…

10.12.2019 07:19 Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský protějšek Vladimir Zelenskyj se v pondělí poprvé…

Přístup k Rusku a migraci? Zahraniční politika EU se patrně radikálně změní

09.12.2019 21:55 Aktualizováno Země Evropské unie musejí být jednotné ve vztahu k Rusku i k problémům typu migrace či klimatických…

Kolaps v okolí Paříže: Kolony aut přesáhly 600 kilometrů, metro jezdí…

09.12.2019 21:15 Aktualizováno Pátý den časově neomezené stávky kvůli vládnímu plánu reformy důchodového systému přinesl ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama