Bylo nalezeno 25 obětí lodního neštěstí v Budapešti

Nalezeno a potvrzeno už je 25 obětí nehody, při níž se před dvěma týdny v centru Budapešti potopila výletní loď Mořská panna. Ke dnu Dunaje klesla několik vteřin po kolizi s větší hotelovou lodí Viking Sigyn. Na palubě ztroskotaného plavidla bylo 33 jihokorejských turistů a dvoučlenná maďarská posádka, zachránilo se jen sedm turistů.

Přidejte svůj názor

Budapešť z Gellértova vrchu
doporučujeme

Policie dnes podle agentury MTI sdělila, že tělo nalezené v Dunaji u obce Bölcske, vzdálené od maďarské metropole přibližně 100 kilometrů po proudu řeky, bylo identifikováno jako jedna z obětí nehody. Nezvěstní jsou tak už jen tři Jihokorejci, kteří byli na palubě Mořské panny v okamžiku neštěstí.

Pátrání po pohřešovaných pokračuje po celém toku Dunaje od místa tragické události. V úterý se podařilo vrak vyzdvihnout pomocí velkého lodního jeřábu, přičemž záchranáři našli čtyři těla. Úřady nevyloučily, že se v trupu nacházejí pod silnou vrstvou bahna ještě další mrtví, ale o výsledku prohledání lodi zatím neinformovaly.

Ze zavinění nehody je podezřelý kapitán lodi Viking Sigyn. Je jím 64letý Ukrajinec, kterému za ohrožení lodní dopravy hrozí až osm let vězení. Policie kapitána zadržela a soud na něj uvalil vazbu. Podle dnešního rozhodnutí budapešťského soudu byl ale Ukrajinec propuštěn po složení kauce 15 milionů forintů (1,2 milionu korun). Musí se však po dobu čtyř měsíců podrobit dozoru, který zahrnuje nošení elektronického sledovacího náramku a povinnost dvakrát týdně se hlásit úřadům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

Dvě humanitární lodě nesmí kvůli karanténě vyplout z Itálie

28.02.2020 21:29 Italské úřady nařídily kvůli epidemii koronaviru dva týdny karantény dvěma lodím nevládních…

V Itálii je už 821 nakažených novým koronavirem, 21 lidí zemřelo

28.02.2020 19:45 V Itálii zemřeli další čtyři lidé na nový koronavirus, který se od prosince šíří do světa z Číny.…

Kvůli výtržnostem museli policisté v Paříži evakuovat nádraží

28.02.2020 19:22 Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama