Salvini chce zabránit připlutí lodě s migranty za každou cenu

Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační Ligy Matteo Salvini dnes složkám spadajícím pod jeho resort nařídil, ať za každou cenu zabrání vplout lodi Sea-Watch 3 do italských vod. Plavidlo stejnojmenné německé neziskové organizace ve středu u libyjských břehů zachránilo a vzalo na palubu 52 migrantů. Informovala o tom agentura AFP. Loď odmítla nabídku bezpečného přístavu od Tripolisu a pluje na sever.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

"Loď dostala zelenou a mohla přistát (v Libyi), postoj Sea-Watch se podobá skutečnému únosu osob z politických důvodů," reagoval Salvini. Odkazoval přitom zřejmě na kauzu Diciotti, v níž jemu samotnému hrozil soud kvůli tomu, že zakázal, aby se ze zmíněného plavidla italské pobřežní stráže vylodilo 150 migrantů, dokud si je unijní státy mezi sebou nerozdělí. Prokuratura v této souvislosti mluvila o nezákonném zadržení osob a zneužití pravomocí.

"Sea-Watch přeživší v Libyi nevylodí, Tripolis není bezpečné místo. Posílat (na moři) zachráněné lidi zpět do země, kde se válčí, je zločinné," napsala německá nezisková organizace na twitteru. Zároveň Evropskou unii označila za "spoluviníka těchto ohavností".

"Jedinou nabídku jsme dostali od Libye a ta je nepřijatelná. Loď míří na sever," řekl mluvčí Sea-Watch Ruben Neugebauer agentuře AFP.

Podle webu Marine Traffic, který mapuje námořní dopravu, loď Sea-Watch 3 pluje směrem k italskému ostrovu Lampedusa. Jako cílovou destinaci plavidlo podle webu nahlásilo francouzský přístav Marseille.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Kandidátem konzervativců na šéfa europarlamentu je Zahradil

19.06.2019 18:12 Kandidátem frakce konzervativců a reformistů (ECR) na šéfa Evropského parlamentu je Jan Zahradil …

Uprchlík vzkazuje: Deportovali mě, ale já se do Evropy vrátím. I kdybych…

19.06.2019 17:11 Aktualizováno I když byl nedávno deportovaný, je odhodlaný se to Evropy do nejdříve vrátit. To tvrdí mladý…

Proč Merkelovou postihl akutní třes? Dle lékařů je vysvětlení prosté. A…

19.06.2019 17:10 Aktualizováno Německá kancléřka měla v úterý při přijetí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského krátkodobý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama