Salvini chce zabránit připlutí lodě s migranty za každou cenu

Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační Ligy Matteo Salvini dnes složkám spadajícím pod jeho resort nařídil, ať za každou cenu zabrání vplout lodi Sea-Watch 3 do italských vod. Plavidlo stejnojmenné německé neziskové organizace ve středu u libyjských břehů zachránilo a vzalo na palubu 52 migrantů. Informovala o tom agentura AFP. Loď odmítla nabídku bezpečného přístavu od Tripolisu a pluje na sever.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

"Loď dostala zelenou a mohla přistát (v Libyi), postoj Sea-Watch se podobá skutečnému únosu osob z politických důvodů," reagoval Salvini. Odkazoval přitom zřejmě na kauzu Diciotti, v níž jemu samotnému hrozil soud kvůli tomu, že zakázal, aby se ze zmíněného plavidla italské pobřežní stráže vylodilo 150 migrantů, dokud si je unijní státy mezi sebou nerozdělí. Prokuratura v této souvislosti mluvila o nezákonném zadržení osob a zneužití pravomocí.

"Sea-Watch přeživší v Libyi nevylodí, Tripolis není bezpečné místo. Posílat (na moři) zachráněné lidi zpět do země, kde se válčí, je zločinné," napsala německá nezisková organizace na twitteru. Zároveň Evropskou unii označila za "spoluviníka těchto ohavností".

"Jedinou nabídku jsme dostali od Libye a ta je nepřijatelná. Loď míří na sever," řekl mluvčí Sea-Watch Ruben Neugebauer agentuře AFP.

Podle webu Marine Traffic, který mapuje námořní dopravu, loď Sea-Watch 3 pluje směrem k italskému ostrovu Lampedusa. Jako cílovou destinaci plavidlo podle webu nahlásilo francouzský přístav Marseille.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu má koronavirus muž, který byl v Milánu

25.02.2020 21:35 Testy prokázaly nákazu novým typem koronaviru u 25letého muže z Bádenska-Württemberska na…

V karanténě na Tenerife panuje nejistota, jsou tam i Češi

25.02.2020 20:48 Tisícovka turistů, kteří jsou od dnešního rána uzavřeni v hotelu na kanárském ostrově Tenerife,…

Koronavirus Covid-19 v Evropě: Případy nákazy hlásí už 12 zemí

25.02.2020 20:25 V Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji zemí s třetím největším počtem infikovaných koronavirem,…

Rumunsko popřelo zprávy o prvním případu koronaviru v zemi

25.02.2020 20:12 Aktualizováno Rumunské úřady popřely, že by se v zemi objevil první potvrzený případ koronaviru. "Nemáme žádné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama