Nebezpečné Švédsko? V Malmö došlo ke třem výbuchům v jednom dni, experti vydali varování

Jihošvédským městem Malmö otřásly tento týden hned tři exploze – a to v rozmezí 24 hodin. Švédští zpravodajci navíc upozorňují, že v zemi v poslední době výrazně vzrostli počet extremistů.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Švédská policie evakuovala letiště Landvetter
doporučujeme

K prvnímu výbuchu došlo v úterý v noci. Asi kolem 2 hodiny ranní explodovala nálož na nechvalně proslulém předměstí Rosengard, o kterém se v minulosti mluvilo jako o no-go zóně. Výbuch rozbil několik oken v činžovním domě.

Jen o chvíli později došlo k výbuchu také v blízkosti místního nočního klubu v centru města. Svědci popsali, že slyšeli hlasitý třesk. Poškozeno bylo několik výloh ochodů v okolí.

Při explozích nebyl nikdo zraněn, klub byl v té chvíli už zavřený a ve vchodu bytovky se nikdo nepohyboval, uvedla stanice  Sveriges Radio.

Další výbuch odtřásl následující den opět předměstím Rosengårdu, v ranních středečních hodinách byla zasažena obytná zóna. Přestože došlo k vážnému poškození majetku, ani při třetím výbuchu nebyl nikdo zraněn.

Přestože má Švédsko pověst klidné a bezpečné země, Malmö je dlouhodobě nechvalně známé vysokou mírou kriminality . Policie musí velice často řešit střelbu, používání granátů a žhářské útoky.

Švédská bezpečnostní služba Sapo teď navíc vydala varování týkající se velkého nárůstu počtu extremistů. Experti uvádějí, že počet známých extremistů v některých kruzích vzrostl v krátké době ze stovek na tisíce.

Fredrik Hallström, zástupce Sapo, poukazuje na to, že se rozrostly všechny tři extrémistické oblasti. Kromě anarchistů a tzv. „white power“, tedy bílé síly či bílých rasistů, se v zemi zvýšil i počet islamistů.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlík vzkazuje: Deportovali mě, ale já se do Evropy vrátím. I kdybych…

19.06.2019 22:32 Aktualizováno I když byl nedávno deportovaný, je odhodlaný se to Evropy do nejdříve vrátit. To tvrdí mladý…

Macronův návrh minimální unijní mzdy by poškodil ekonomiky zemí střední a…

19.06.2019 21:31 Francouzský prezident Emmanuel Macron minulý týden na konferenci Mezinárodní organizace práce v…

Bude z Řecka poušť? Experti pronesli hrozivou prognózu

19.06.2019 20:46 Zhruba třetině řeckého území hrozí, že se z něj v následujících desetiletích stane poušť. Tvrdí to…

V boji o post Mayové pokračují Johnson, Hunt, Gove a Javid

19.06.2019 19:38 Do dalšího kola volby lídra britské Konzervativní strany dnes postoupili exministr zahraničí Boris…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama