Brutální slovenský masový vrah Jozef Roháč se přiznal k další vraždě

Slovák Jozef Roháč, který si v Maďarsku odpykává doživotí za zavraždění pěti lidí, se dnes přiznal k další vraždě, milionáře Józsefa Prisztáse. Za tuto vraždu, spáchanou v listopadu 1996 v budapešťské čtvrti Óbuda (Starý Budín), byl mezitím odsouzen jiný člověk. Roháč podle maďarské tiskové agentury MTI svědčil v přímém přenosu z věznice v Szegedu (Segedín). Uvedl, že si jej na vraždu najala ukrajinská mafie prostřednictvím zločinecké skupiny z Dunajské Stredy, města na jihu Slovenska. Vraždu prý spáchal za 15.000 marek.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jozef Roháč
doporučujeme

Své přiznání Roháč vysvětlil tím, že se za svého života dopustil "mnoha špatností", ale od nynějška chce žít správně a nechce, aby jiní byli ve vězení jeho vinou. Soudu řekl, že se k vraždě přiznal již dříve, ale nikdo nebyl ochoten případ znovu otevřít a nedovolili mu hovořit s novináři. Pak ho napadlo přiznat se ke zločinu v telefonátu s mladším bratrem a záznam poslat televizi Hír TV. Přiznání podpořil informací, že v plastové tašce, kterou používal k zamaskování zbraně s tlumičem, zůstala nábojnice.

Roháč řekl, že jej na místo činu dovezl József Hamala, spolupracující se zločineckým podsvětím. Prisztáse, když vystupoval z vozu Jeep Cherokee, střelil z půlmetrové vzdálenosti do hlavy a odjel na kole. Slyšel přitom vykřikovat nadávky muže, který byl v autě s Prisztásem a v současnosti je ve vězení. Roháč pak skočil do Hamalova auta, zaparkovaného poblíž, a spolu odjeli.

"Byly to doby, kdy se lidé navzájem lovili, kdy zločinci bojovali jeden proti druhému," řekl.

Budapešťský odvolací soud v roce 2016 pravomocně odsoudil k 15 letům vězení miliardáře Tamáse Portika za objednávku Prisztásovy vraždy. Portik a dva další odsouzenci za tuto vraždu dnes Roháčovi podle MTI poděkovali za přiznání. Ferenc Fazekas, který byl na místě vraždy, soudu potvrdil, že skutečně křičel na Roháče, a požádal soud, aby ve světle nových okolností zrušil jeho desetiletý trest.

Za Prisztásovu vraždu byl před dvěma lety pravomocně odsouzen István Hatvani.

Roháč si v současnosti odpykává doživotí za bombový útok v Budapešti v roce 1998, při kterém přišli o život čtyři lidé, a za vraždu mediálního magnáta Jánosa Fenyöa v témže roce. V souvislosti s uvedenými zločiny byl odsouzen i podnikatel Portik, proslulý nezákonnými obchody s ropnými produkty v 90. letech.

Maďarská policie podle časopisu Heti Világgazdaság nevěří v pravdivost Slovákova přiznání, podle ní se Roháč jen snaží pomoci Portikovi.

Soud má pokračovat 16. září v Budapešti, dodala MTI.

Roháč byl zadržen v roce 2011 na Slovensku na základě zatykače, vydaného Maďarskem, kam byl posléze vydán.

V minulosti byl Roháč podezřelý z vícero trestných činů. Patří mezi ně i účast na vraždě Róberta Remiáše, který byl v 90. letech spojkou s korunním svědkem únosu syna tehdejšího slovenského prezidenta Michala Kováče.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rakousku obvinili Češku, jejíž syn (†6) zahynul při túře v horách

24.02.2020 14:12 Z usmrcení z nedbalosti obvinila dnes rakouská policie Češku, jejíž šestiletý syn v sobotu zahynul…

Brusel mírní obavy. Kvůli koronaviru se omezení pohybu v Schengenu nechystá

24.02.2020 13:40 Aktualizováno Evropská unie zatím neplánuje kvůli šíření koronaviru v Itálii zavést omezení na hranicích v…

Předběžné výsledky: AfD se do hamburského parlamentu dostala je těsně,…

24.02.2020 13:31 Pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) se navzdory původním odhadům dostala do…

Covid-19 se šíří v Itálii. Zemřel pátý člověk, počet nakažených roste

24.02.2020 13:08 Aktualizováno Nový typ koronaviru si v Itálii vyžádal již pátou oběť - 88letého muže z obce Caselle Landi zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama