31. protest žlutých vest se zvrtl, z Toulouse hlášeny střety s těžkooděnci

Další, již 31. kolo protestů tzv. žlutých vest proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona se dnes podle francouzských médií odehrálo v klidu, až na několik potyček demonstrantů s těžkooděnci v Toulouse. Tam policie použila slzný plyn již krátce po začátku demonstrace a asi tisícovku demonstrantů rozehnala.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francouzská policie
doporučujeme

Ministerstvo vnitra uvedlo, že po celé Francii se demonstrací zúčastnilo na 7000 lidí, z toho 950 v Paříži. Předchozí sobotu bylo žlutých vest po celé zemi v ulicích podle úřadů 10.300, z toho 1100 v metropoli.

Na pořádek v Toulouse dnes dohlíželo na pět stovek policistů, zmobilizovaných i kvůli fotbalovému utkání a přílivu stovek fanoušků rockera Johnnyho Hallydaye k uctění jeho památky v den dnešních nedožitých 76. narozenin.

V Paříži měl průvod, který vyrazil z náměstí Bastilly, zakázáno ubírat se přes třídu Champs-Élysées a okolo požárem poničené katedrály Notre-Dame, poznamenal list Le Parisien na svém webu. Dodal, že údaje o počtech demonstrantů dnes zatím nejsou k dispozici.

Protivládní shromáždění, která se ve Francii konají každou sobotu od loňského listopadu, přilákaly dosud různé počty lidí: na vrcholu protestních akcí se do nich zapojilo přes 300.000 nespokojenců, účast má ale klesající tendenci. Demonstrace začínaly jako výraz nesouhlasu proti plánovanému zdražení pohonných hmot, postupně se ale přidala širší kritika vládní politiky reforem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Ekologové zablokovali vchod na autosalon ve Frankfurtu

15.09.2019 16:35 Aktivisté bojující proti změnám klimatu dnes pokračují v protestech proti automobilovému průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama