Z ČR na Slovensko se dostalo polské maso se salmonelou. Lidé ho snědli, systém varování zaspal

Na Slovensko bylo dovezeno z Česka drůbeží maso se salmonelou. Zásilku převzal jeden z obchodních řetězců, do vydání varování spotřebitelé maso patrně zkonzumovali. Napsal to dnes slovenský list Hospodárske noviny, kterému to potvrdil hlavní slovenský veterinář Jozef Bíreš. Z údajů evropského systému rychlého varování RASFF vyplývá, že šlo původem o polské maso.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Kuřecí maso z Polska
doporučujeme

Podle listu čeští kontroloři našli ve zmíněném mase salmonelu. V systému RASFF se informace o tom objevila až minulý pátek, byť česká strana o tom informovala již v úterý.

"Šlo o čerstvé maso. Než odebrali vzorek a vyšetřili ho, uběhlo přibližně pět dnů, a tak lidé maso snědli nebo se vyprodalo," uvedl Bíreš.

Mluvčí řetězce Kaufland Lucia Langová, který zmíněné maso odebral, uvedla, že slovenské kontrolní instituce nevydaly k případu žádnou oficiální informaci. Objem dovezeného masa se salmonelou nebyl zveřejněn.

Také slovenské úřady letos zintenzivnily kontroly dováženého polského masa. Učinily tak po té, co vyšlo najevo, že do země pod Tatrami se dostalo maso z jatek v Polsku, kde se porážely nemocné krávy.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael se s Palestinci nemazlí, demoluje už i domy na jejich území

22.07.2019 14:22 Aktualizováno Izraelské úřady v noci na dnešek na předměstí východního Jeruzaléma začaly s demolicí bytových domů…

Španělsko je tři měsíce po volbách v politické krizi. Padne premiér…

22.07.2019 14:16 Necelé tři měsíce po parlamentních volbách začali dnes španělští poslanci jednat o důvěře novému…

Na Slovensku soudí exšéfa TV Markíza a podnikatele Kočnera, hrozí jim…

22.07.2019 14:05 Aktualizováno Na Slovensku dnes začalo soudní líčení s exministrem hospodářství a bývalým ředitelem soukromé…

Zákaz mikroplastů? Chystaná směrnice EU může být pohromou pro sport

22.07.2019 13:13 Plán Evropské unie na zákaz mikroplastů může ohrozit využívání tisíců hřišť s umělými trávníky. Od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama