Německá města touží po migrantech. Zabránit jim v tom může EU

Okolo 60 německých měst včetně Berlína a Rottenburgu se nabídlo, že vezme migranty zachráněné ve Středozemním moři. Podle německých úřadů to však bude vyžadovat souhlas EU.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

uprchlíci
doporučujeme

Německý ministr vnitra potvrdil, že obdržel formální žádost o více než 50 měst, které si přejí hostit migranty zachráněné ve Středozemí lodí německé neziskové organizace Sea-Watch.

Společně tyto města utvořily alianci nazvanou „Bezpečná útočiště“ s cílem koordinovat jejich úsilí. Německé úřady však musí nejprve odsouhlasit žádost předtím, než migranti mohou být přemístěni do Německa. Ministerstvo vnitra uvedlo, že k tomu bude potřeba podpora EU.

Loď organizace Sea-Watch minulou středu zachránila u libyjských břehů 53 migrantů. Odmítla je vysadit v přístavu v Tripolisu s tím, že Libye není pro ně bezpečná země.

Itálie však lodi zakázala vplout do jejích výsostných vod. Italský protimigračně zaměřený ministr vnitra postoj Sea-Watch označil za jednání, které se „podobá skutečnému únosu osob z politických důvodů" a samotnou loď Sea-Watch nazval „pirátskou lodí“. Pohrozil též, že pokud poruší zákaz, bude jí udělena pokuta ve výši 50 000 eur ( 1 280 500 korun).

Italské ministerstvo vnitra nicméně v sobotu povolilo třem nezletilým dětem, dvou těhotným ženám a dvou nemocným mužům a třem dalším migrantům doprovázejícím děti, aby vstoupili do země.

Od vrcholu migrační krize v roce 2015 překročilo více než půl milionu nelegálních migrantů Středomoří a putovalo do Itálie. Do Německa od roku 2015 odešlo asi 1,6 miliónu migrantů.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová promluvila o řešení migrace. Budou sankce pro nesolidární země?

19.07.2019 22:49 Aktualizováno Sankce proti těm zemím, které se odmítají podílet na přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie,…

Brexit bez dohody bude opět odložen? EU má pro Brity nabídku

19.07.2019 20:48 Evropská unie se připravuje Borisi Johnsonovi, který je favoritem na úřad britského premiéra,…

Dva roky vězení. Ve Francii odsoudili českého řidiče, který měl v kamionu…

19.07.2019 20:45 Francouzská justice uložila dva roky vězení českému řidiči kamionu, který chtěl údajně do Británie…

Auto se vřítilo do davu v Británii. Z videa běhá mráz po zádech

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Sedmnáct lidí utrpělo ve čtvrtek večer zranění při srážce dvou vozů na pravidelném setkání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama