Souboj o post šéfa konzervativců: Hunt poslal nevybíravý vzkaz Johnsonovi

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt dnes skrze deník The Times vzkazuje svému soupeři v boji o post lídra Konzervativní strany Borisi Johnsonovi, aby nebyl "zbabělec" a přišel s ním v úterý debatovat do studia televize Sky News. Také kritizoval jeho celkový přístup ke kampani, která zatím v podání někdejšího šéfa diplomacie nezahrnuje mnoho kontaktu s médii. Podle Hunta by Johnson jakožto možný příští premiér Británie měl své plány vysvětlovat veřejnosti.

Přidejte svůj názor

Jeremy Hunt
doporučujeme

Od počátku probíhající volby nového lídra konzervativců je Johnson považován za jasného favorita, bývalý starosta Londýna ale v posledních týdnech prakticky nedává rozhovory a odmítl také dorazit na první debatu kandidátů vysílanou minulou neděli. Sky News plánovala debatu mezi finálovou dvojicí uchazečů na úterý, Johnson o ni ale stále nejeví zájem.

"Já tam budu. Tak nebuď zbabělec Borisi, pochlap se a ukaž národu, že se umíš vypořádat s intenzivním dohledem, jaký bude zahrnovat nejtěžší práce v zemi," napsal Hunt v komentáři v The Times. "Nový premiér potřebuje legitimitu danou tím, že své argumenty učinil veřejně a nechal je podrobit zkoumání," míní ministr zahraničí.

S podobnou výzvou přišel v neděli známý moderátor televize ITV Piers Morgan, který je tváří pořadu Good Morning Britain. "Ahoj Borisi Johnsone. Tvůj soupeř bude zítra (v pondělí) na GMB. Ty nás už několik let ignoruješ. Co kdyby si sebral trošku odvahy a dorazil v úterý? Jestli chceš řídit zemi, nemůžeš pořád utíkat před těžkými otázkami," napsal moderátor na twitter.

V sobotu se Johnson objevil před televizními kamerami na prvním ze série setkání se členy Konzervativní strany, kteří do konce července rozhodnou o vítězi volby nového lídra.

V rámci mítinku mu mohl několik otázek položit moderátor rádia LBC Iain Dale, Johnson ale například odmítal vysvětlit okolnosti hlasité hádky v bytě jeho partnerky Carrie Symondsové, kvůli které soused k londýnskému bytu v noci na pátek zavolal policii.

"Myslím, že někdo, kdo se chce stát premiérem, by měl odpovídat na všechny otázky," řekl k záležitosti Hunt. Dodal však, že nebude hodnotit charakter svého soupeře a že "co se stane v osobním životě lidí je opravdu věc pro ně".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opovažte se pomáhat íránskému tankeru! USA nevybíravě varují Řecko

20.08.2019 13:17 Aktualizováno Spojené státy varovaly Řecko, aby neposkytovalo jakoukoli pomoc íránskému tankeru, který v noci na…

Africký mor prasat zamořuje Slovensko. Střílet divočáky ve velkém,…

20.08.2019 12:59 Na Slovensku přibylo několik nových případů afrického moru prasat v malochovu a u divočáků.…

Nový globální problém na obzoru. Z Washingtonu zní apel k akci

20.08.2019 12:00 NÁZOR -Krajně pravicoví extremisté jsou globální problém, hlásá titulek editorialu serveru…

Johnson rozzlobil Brusel i Irsko. Nejčernější scénář brexitu se naplňuje

20.08.2019 11:52 Britský premiér Boris Johnson neuspěl s pokusem přimět Evropskou unii k dalším jednáním o brexitové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama