Merkelová má problémy kvůli uprchlíkům? Z rozvědky zní jasný požadavek

Bývalý šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV)  Hans-Georg Maassen chce prošetřit kroky kancléřky Angely Merkelové ohledně migrační krize. Podle listu Nordkurier vyzval k vytvoření parlamentní vyšetřovací komise, která by se zabývala migrační politikou federální vlády v době uprchlické krize v roce 2015.

Angela Merkelová
doporučujeme

Exšéf německé civilní kontrarozvědky prohlásil, že vzhledem k významným důsledkům masové migrace v Německu dnes a v budoucnu musí být ti, kdo tuto politiku v roce 2015 umožnili, zodpovědní za případné chyby. „Jestli jste udělali chybu, pak si za ní musíte stát, dokonce i před vyšetřovacím výborem,“ řekl Maassen.

Jeho požadavek přitom směřuje především do jeho vlastní strany, tedy do CDU. Právě křesťanští demokraté se do značné míry staví proti zřízení výboru pro vyšetřování migrace.

Politici FDP a AfD totiž po takové komusi v minulosti také volali, ale bez úspěchu. CDU jejich snahu smetla ze stolu. Aby komise mohla pracoval, musela by pro ni zvednout ruku nejméně čtvrtina Bundestagu. V případě 709 Spolkového sněmu by pro muselo hlasovat 178 členů.

Zřízení výboru pro migraci by tak podle Maassena mohlo doplnit už tak intenzivní diskusi o fakta a tím vyloučit konspirační teorie. „Pořád dokola se říká, že došlo k porušení zákona, existují tu vážní kritici," upozornil Maasen. V rámci parlamentního vyšetřovacího výboru by se dostaly na povrch různé spisy a dotčení úředníci by mohli mluvit o tom, co se stalo, dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mířící do Řecka budou muset mít test na covid

10.08.2020 22:09 Aktualizováno Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro…

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty

10.08.2020 21:56 Aktualizováno Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské…

Paříž zavedla zóny, kde se musí povinně nosit roušky. Opatření je terčem…

10.08.2020 19:18 Aktualizováno Na nejrušnějších místech Paříže se musí od dnešního rána povinně nosit roušky. Lidé si musí nos a…

Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

10.08.2020 19:04 Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama