Merkelová má problémy kvůli uprchlíkům? Z rozvědky zní jasný požadavek

Bývalý šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV)  Hans-Georg Maassen chce prošetřit kroky kancléřky Angely Merkelové ohledně migrační krize. Podle listu Nordkurier vyzval k vytvoření parlamentní vyšetřovací komise, která by se zabývala migrační politikou federální vlády v době uprchlické krize v roce 2015.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Angela Merkelová
doporučujeme

Exšéf německé civilní kontrarozvědky prohlásil, že vzhledem k významným důsledkům masové migrace v Německu dnes a v budoucnu musí být ti, kdo tuto politiku v roce 2015 umožnili, zodpovědní za případné chyby. „Jestli jste udělali chybu, pak si za ní musíte stát, dokonce i před vyšetřovacím výborem,“ řekl Maassen.

Jeho požadavek přitom směřuje především do jeho vlastní strany, tedy do CDU. Právě křesťanští demokraté se do značné míry staví proti zřízení výboru pro vyšetřování migrace.

Politici FDP a AfD totiž po takové komusi v minulosti také volali, ale bez úspěchu. CDU jejich snahu smetla ze stolu. Aby komise mohla pracoval, musela by pro ni zvednout ruku nejméně čtvrtina Bundestagu. V případě 709 Spolkového sněmu by pro muselo hlasovat 178 členů.

Zřízení výboru pro migraci by tak podle Maassena mohlo doplnit už tak intenzivní diskusi o fakta a tím vyloučit konspirační teorie. „Pořád dokola se říká, že došlo k porušení zákona, existují tu vážní kritici," upozornil Maasen. V rámci parlamentního vyšetřovacího výboru by se dostaly na povrch různé spisy a dotčení úředníci by mohli mluvit o tom, co se stalo, dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová má problém? Nevstoupil jsem do CDU, aby sem přišlo 1,8 milionu…

24.07.2019 10:03 Bývalý šéf německé zpravodajské agentury Hans-Georg Maassen pořádně komplikuje život kancléřce…

Muži ruply nervy kvůli cikádám. Volal desinsekční firmu, sousedům je pro…

24.07.2019 08:51 Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku…

Krize v Perském zálivu: Státy EU chystají námořní misi, Rusko představilo…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Paříž, Londýn a Berlín plánují zahájení "námořní pozorovatelské mise v Perském zálivu". Podle…

Macron si notuje s von der Leyenovou, chtějí vytvořit "novou Evropu"

23.07.2019 21:00 Francouzský prezident Emmanuel Macron a příští předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama