Praprasynovec německého císaře prohrál soud, hrad Rheinfels nedostane

Pruský princ Georg Friedrich neuspěl u německého soudu s nárokem získat do vlastnictví zříceninu hradu Rheinfels, který jeho rodu patřil do roku 1918. Informovala o tom dnes agentura DPA. Soud v Koblenci rozhodl, že hrad bude i nadále v majetku města Sankt Goar, a nedal tak za pravdu praprasynovci posledního německého císaře Viléma II. Ten tvrdil, že město porušilo podmínky, za nichž hrad v roce 1924 získalo. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat k vyšší instanci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Zřícenina původně středověkého hradu Rheinfels se nachází na skalnatém ostrohu na levém břehu Rýna ve spolkové zemi Porýní-Vestfálsko. Hrad od 19. století vlastnil rod Hohenzollernů, jehož hlavou je nyní 43letý princ Georg Friedrich. Když se po abdikaci císaře Viléma v roce 1918 rozpadlo Pruské království, připadl hrad úřadu, který na ministerstvu financí spravoval nemovitosti původně vlastněné královským rodem. Ten pak majetek v roce 1924 převedl na město Sankt Goar.

zdroj: YouTube

Město ovšem hrad získalo s podmínkou, že jej nikdy neprodá, což nyní podle prince Georga Friedricha porušilo. Uzavřelo totiž v roce 1998 smlouvu s hotelem, který poblíž hradu stojí, na 99letý pronájem areálu s možností dalšího prodloužení. To se podle žalobce prakticky rovná prodeji.

Soud nicméně uvedl, že pruský princ se o hrad soudit nemůže, protože jej úřady po roce 1918 získaly do svého majetku nikoli jako soukromé vlastnictví rodu Hohenzollernů, ale vzhledem k rozpadu monarchie jako majetek se zvláštním právním postavením.

Princ Georg Friedrich je podle dynastických pravidel nynější hlavou hohenzollernské dynastie. Němečtí monarchisté ho proto považují za následníka na německý a pruský trůn.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nečekaně zemřel Jukija Amano, šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii

22.07.2019 10:09 Zemřel šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Jukija Amano (72). Členské státy o tom…

Otřesná vražda: Údajně mladistvý migrant uškrtil švédského teenagera, pak…

22.07.2019 09:55 Švédskem otřásá další otřesný případ násilí. Eritrejský migrant, který o sobě tvrdí, že má 16 let,…

Britský princ George slaví šesté narozeniny, Kate pořídila nové fotky.…

22.07.2019 09:49 Britský princ George má dnes šest let a Kensingtonský palác u této příležitosti zveřejnil tři…

Raději si rozřezal ruku, než aby byl deportován. Nyní má irácký migrant v…

22.07.2019 09:24 24letý Saeed Ahmed Hamdan uprchl z Iráku před Islámským státem. Nakonec se dostal do Česka. Serveru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama