Problémy s americkými set-top boxy vyšetřuje Brusel

Evropská komise začala vyšetřovat, zda americký výrobce čipů Broadcom neomezuje hospodářskou soutěž na trhu s čipy pro set-top boxy a modemy. Komise v dnešní tiskové zprávě rovněž uvedla, že v rámci vyšetřování hodlá firmě nařídit, aby okamžitě pozastavila některé své praktiky. Chce tak zabránit nebezpečí, že konkurence utrpí vážnou a nenapravitelnou újmu.

Přidejte svůj názor

EU
doporučujeme

Rozhodnutí nařídit okamžité zastavení některých praktik již během vyšetřování je velmi neobvyklé. Komise naposledy takový postup použila před 18 lety, upozornil list The Wall Street Journal. Evropská komise má podezření, že Broadcom prostřednictvím smluvních ustanovení tlačí své zákazníky k tomu, aby nakupovali čipy pro set-top boxy a modemy výhradně od něj.

"Televizní set-top boxy a modemy jsou součástí našeho každodenního života, a to při práci i při zábavě. Máme podezření, že Broadcom, který je významným dodavatelem součástek pro tato zařízení, vytvořil smluvní omezení, aby z trhu vyloučil své konkurenty. To by připravilo zákazníky Broadcomu a ve finále i spotřebitele o výhody plynoucí z možnost volby a z inovací," uvedla evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Broadcom má nyní podle agentury Reuters dva týdny na to, aby na výhrady Evropské komise odpověděl. Může rovněž požádat, aby se mohl hájit na slyšení za zavřenými dveřmi. Firma dnes vyjádřila přesvědčení, že pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž neporušuje a že obavy Evropské komise jsou neopodstatněné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rus obviněný z podílu na znečištění ropy uprchl do Litvy, žádá o azyl

19.07.2019 12:58 V Litvě požádal o politický azyl bývalý ředitel společnosti, která je podle ruských vyšetřovatelů…

Masakr muslimů ve Srebrenici. Nizozemí nese část viny, potvrdil soud

19.07.2019 12:09 Nizozemský nejvyšší soud dnes podpořil rozsudek soudů nižší instance, podle něhož nizozemský stát…

Atentátník ze Stockholmu si stěžuje: Ve vězení dostávám podřadné jídlo a…

19.07.2019 11:28 Terorista Rakhmat Akilov,, který spáchal v roce 2017 teroristický útok ve Stockholmu, při kterém…

Auto se vřítilo do davu v Británii. Z videa běhá mráz po zádech

19.07.2019 11:11 Sedmnáct lidí utrpělo ve čtvrtek večer zranění při srážce dvou vozů na pravidelném setkání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama