Problémy s americkými set-top boxy vyšetřuje Brusel

Evropská komise začala vyšetřovat, zda americký výrobce čipů Broadcom neomezuje hospodářskou soutěž na trhu s čipy pro set-top boxy a modemy. Komise v dnešní tiskové zprávě rovněž uvedla, že v rámci vyšetřování hodlá firmě nařídit, aby okamžitě pozastavila některé své praktiky. Chce tak zabránit nebezpečí, že konkurence utrpí vážnou a nenapravitelnou újmu.

EU
doporučujeme

Rozhodnutí nařídit okamžité zastavení některých praktik již během vyšetřování je velmi neobvyklé. Komise naposledy takový postup použila před 18 lety, upozornil list The Wall Street Journal. Evropská komise má podezření, že Broadcom prostřednictvím smluvních ustanovení tlačí své zákazníky k tomu, aby nakupovali čipy pro set-top boxy a modemy výhradně od něj.

"Televizní set-top boxy a modemy jsou součástí našeho každodenního života, a to při práci i při zábavě. Máme podezření, že Broadcom, který je významným dodavatelem součástek pro tato zařízení, vytvořil smluvní omezení, aby z trhu vyloučil své konkurenty. To by připravilo zákazníky Broadcomu a ve finále i spotřebitele o výhody plynoucí z možnost volby a z inovací," uvedla evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Broadcom má nyní podle agentury Reuters dva týdny na to, aby na výhrady Evropské komise odpověděl. Může rovněž požádat, aby se mohl hájit na slyšení za zavřenými dveřmi. Firma dnes vyjádřila přesvědčení, že pravidla Evropské unie pro hospodářskou soutěž neporušuje a že obavy Evropské komise jsou neopodstatněné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze byl zatčen slovenský podnikatel Majský, ukrýval se na psychiatrii

05.08.2020 12:10 Policisté v Praze zadrželi slovenského podnikatele Jozefa Majského, který byl na Slovensku odsouzen…

Svět pomáhá Libanonu po mohutné explozi. Francie pošle tuny zdravotnického…

05.08.2020 11:21 Na palubě dvou vojenských letounů má dnes do Libanonu dorazit pomoc, kterou po mohutné úterní…

Na pobřeží nedaleko Marseille vypukl požár. 2700 lidí evakuováno, několik…

05.08.2020 10:23 Nejméně 2700 lidí muselo být v noci na dnešek evakuováno před požárem, který se rozhořel na pobřeží…

Do Řecka přišlo 14krát méně migrantů než loni

05.08.2020 10:09 Do Řecka přišlo za poslední čtyři měsíce podstatně méně migrantů než loni. Zatímco v roce 2019…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama