Vojenský prostor v plamenech. Podívejte se na letecké záběry z Německa

Hasiči na severu Německa dál bojují s rozsáhlým lesním požárem na území bývalého vojenského výcvikového prostoru. Plameny už sežehly plochu o rozloze 1000 hektarů, informoval server stanice NDR. Evakuovat se museli obyvatelé čtyř vesnic, celkem zhruba 780 lidí. Podle místních úřadů sílí podezření, že požár někdo založil úmyslně.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

Oheň zachvátil les poblíž obce Lübtheen, která leží asi 80 kilometrů jihovýchodně od Hamburku. Podle místních úřadů jde o největší požár v historii spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. V určitém okamžiku hořelo 1000 hektarů lesa, podle dnešních informací hasičů je to už jen 600 hektarů.

Oheň se ale stále nedaří dostat zcela pod kontrolu, s hašením dnes tisícům hasičů a vojáků ze vzduchu pomáhají i vrtulníky, ze země pak také policejní vodní děla.

zdroj: YouTube

Zásah hasičů komplikuje nejen sucho a silný vítr, ale i fakt, že zčásti hoří na území bývalého vojenského cvičiště, a v oblasti se tak stále nachází množství nevybuchlé munice.

Podle zemského ministra životního prostředí Tilla Backhause jsou v oblasti nejen munice a granáty z vojenských cvičení, ale i z doby druhé světové války. U Lübtheenu mělo totiž za války námořnictvo hlavní muniční sklad, který byl v roce 1945 vyhozen do povětří. Ne všechna munice ale tehdy explodovala.

I přes tyto problémy jsou úřady přesvědčeny, že se požár brzy podaří zvládnout.

Příčina vzniku požáru zatím není úplně jasná, dosavadní zjištění odborníků ale výrazně zvýšila pravděpodobnost, že ho někdo založil úmyslně. Jestli už policie přišla na stopu možným podezřelým, zatím zdejší úřady nesdělily.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělé evakuovali kvůli požáru tisíce lidí

18.08.2019 19:16 Aktualizováno Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria…

Evropu zaplavila staronová droga. Je legální, úřadům jde na nervy

18.08.2019 18:45 Aktualizováno Inhaluje se z balónku nebo ze šlehačkové bombičky - díky rychlému opojení je rajský plyn mezi…

Madrid nabídl lodi Open Arms přístav na jihu Španělska

18.08.2019 14:07 Španělská vláda dnes nabídla humanitární lodi Open Arms, která kotví už přes dva týdny u italského…

Na dálnici v Chorvatsku shořel český autobus

18.08.2019 13:47 Aktualizováno Na dálnici v Chorvatsku u tunelu Ledenik shořel v sobotu večer český autobus vezoucí 49 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama