Poprask v Itálii: Cizinec vtrhl do kostela při mši, po věřících požadoval peníze

Velmi dramatické chvíle prožili o víkendu věřící v jednom z italských kostelů. Do chrámu vtrhl mladý cizinec, který podle svědků vyhrožoval knězi a farníkům a požadoval po nich peníze. Informuje o tom italský deník Il Giornale.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Italská policie
doporučujeme

K incidentu došlo v sobotu odpoledne v kostele Nejsvětějšího Srdce ve městě Pescara kolem 17:30. Podezřelý, o kterém deník píše jako o cizinci, který nepochází ze zemí Evropské unie, obtěžoval farníky během mše. Postupně byl podle deníku stále více agresivní.

Po přítomných začal požadovat peníze. Podle svědků byl velmi neodbytný. Protože mu lidé odmítli peníze dát, cizinec začal být nervózní a začal věřící urážet. Jeho pozornosti neunikl ani kněz a jeptišky, které stály u oltáře.

„Bylo to deset minut napětí. Kněz byl téměř fyzicky napaden. Nikdo nereagoval zlostně a většina přítomných, většinou starších žen, byla doslova zkamenělá strachem,“ popsal místní umělec a svědek incidentu Giuliano Cotellessa pro místní deník IlPescara.

Nakonec se rozhodli zasáhnout muži, kteří byli v kostele. Ti za pomoci síly dokázali cizince zpacifikovat a vyvést ven z kostela. „Nakonec byl vyveden, ale kdyby to nebylo odvážnému zásahu některých pánů, mohlo to skončit velmi špatně,“ myslí si Giuliano Cotellessa.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barnier bude za EU vyjednávat smlouvy po brexitu

22.10.2019 20:14 Brexitový vyjednávací tým Evropské komise v čele s Michelem Barnierem bude od poloviny listopadu…

Majitel baru v Rouenu, kde zemřelo 14 lidí, dostal tři roky vězení

22.10.2019 18:44 Francouzský soud dnes odsoudil ke třem letům vězení a dvouleté podmínce dva majitele baru Cuba…

Nápor uprchlíků: Řecké ostrovy praskají ve švech, hrozí další nepokoje

22.10.2019 17:50 Aktualizováno Řecká vláda se dál snaží ulevit katastrofálně přeplněným táborům pro migranty na ostrovech v…

Johnson dal poslancům nůž na krk: Předčasné volby, nebo brexitová dohoda

22.10.2019 17:25 Britská vláda stáhne prováděcí zákon o brexitové dohodě a bude místo jeho prosazování usilovat o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama