Na seznam UNESCO byla zařazena krajina, z níž pochází italské prosecco

Na seznam světového dědictví UNESCO dnes přibyla kopcovitá krajina mezi městy Conegliano a Valdobbiadene na severovýchodě Itálie, z níž pochází nejkvalitnější šumivé víno prosecco, či osm budov amerického architekta Franka Lloyda Wrighta, například Guggenheimovo muzeum v New Yorku. O rozhodnutí výboru pro světové dědictví UNESCO na zasedání v ázerbájdžánském hlavním městě Baku informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor

Kopcovitá krajina mezi městy Conegliano a Valdobbiadene na severovýchodě Itálie, z níž pochází nejkvalitnější šumivé víno prosecco
doporučujeme

Na seznam bylo dnes podle twitteru organizace UNESCO dále zapsáno například historické centrum města Šaki na severozápadě Ázerbájdžánu i s Chánovým palácem z 19. století, observatoř Jodrell Bank v anglickém hrabství Cheshire, památky historického centra ruského města Pskov, které leží u hranic s Estonskem, anebo palácový komplex v portugalském městě Mafra nedaleko Lisabonu.

Prosecco se stalo nejpopulárnějším italským vínem v zahraničí, jeho vývoz se tento rok zvýšil o rekordních 21 procent. "Je to historický den pro region Benátky i pro celou Itálii," komentoval úspěch italský ministr zemědělství a turistiky Gian Marco Centinaio. Itálie o zapsání na seznam usilovala už minulý rok, ale o pár hlasů neuspěla.

Ze staveb architekta Wrighta na seznam vedle proslulé newyorské galerie přibyl dům Hollyhock House v Los Angeles či kostel unitářů v Oak Park u západní části Chicaga.

Témata: UNESCO | Itálie | USA | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzrušená debata o fondu EU. Země V4 nesmí být trestány, zaznělo na summitu

03.07.2020 15:30 Čerpání peněz z evropského fondu obnovy musí být flexibilní a spravedlivé, shodují se premiéři zemí…

Čaputová: Koronakrize byla lekcí, do té doby lidé prodavačky podceňovali

03.07.2020 15:19 Někteří lidé a profese byli dříve podceňováni. Nejedná se jenom o zdravotní sestry, lékaře,…

Remdesivir dostal další povolení. Smí se použít při těžkém průběhu covidu…

03.07.2020 15:03 Aktualizováno Evropská komise povolila podmínečné použití remdesiviru pro pacienty s covidem-19. Dnes oznámila,…

Češi, kteří měli jet o víkendu do Slovinska, mají problém. Testy na covid…

03.07.2020 15:00 Češi, kteří přes Slovinsko pouze projíždí, potřebují dokumenty o cíli cesty a musí dodržet několik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy