Tragédie u moře: Malý chlapec si šel zaplavat a zasáhl ho blesk

Tragická událost potkala teprve desetiletého chlapce, který si chtěl ráno zaplavat. Když si užíval ve vodě, udeřil do něj blesk. Nešťastná událost se stala v neděli v přímořském městě Vallauris na východě Francie. Chlapci sice byla na místě poskytnuta první pomoc, po převozu do dětské nemocnice v Lenvalu v Nice je ovšem stále v kritickém stavu a doslova bojuje o život.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

blesk
doporučujeme

K tragédii došlo asi v 8:40 kdy se plavčíci teprve chystali do práce. V tom momentě pláž nikdo nehlídal. Chlapec se vyrazil koupat se svým otcem. Podle francouzských médií byla bouřka jen velmi krátká, objevil se prý jediný blesk. Právě ten udeřil do chlapce. Jeho otci ani dalším plavcům se nic nestalo.

Incident popsali i plavčíci, kteří právě přišli na pláž. „Šli jsme s kolegou vše připravit, když v tom jsme slyšeli hromy. Byly opravdu hlasité, měli jsme strach. Následně jsme slyšeli rodiče chlapce, jak křičí,“ vysvětluje Johan Sainton.

„Okamžitě jsem se rozběhl, abych zjistil, co se stalo. Viděl jsem malého chlapce ležet na zemi. Tekly mu sliny. Dal jsem mu první pomoc. Nikdy jsem nic takového neviděl. Jsem zvyklý na žahnutí od medúzy nebo popíchání od ježka, ale ne na zásah bleskem," dodal pro server bfmtv.com plavčík.

K neuvěřitelné události došlo v letovisku Golfe Juan. Desetiletý chlapec byl po sérii srdečních masáží převezen do dětské nemocnice Lenval v Nice, skončil na jednotce intenzivní péče. Při jeho oživování musel být použit i defibrilátor. O jeho rodiče, kteří byli po incidentu v šoku, se také postarali zdravotníci.

Podle expertů je podobná událost jen velmi vzácná. Bouře byla jen krátká, ale velmi intenzivní. „To, co se stalo, bylo náhlé a neočekávané. Takové počasí ani nemělo být. Na pláži nebyla žádná červená vlajka, jelikož samotná pláž nebyla ještě pod dohledem. Vše se seběhlo příliš rychle," řekl šéf záchranářů Dominique Delin.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová má problém? Nevstoupil jsem do CDU, aby sem přišlo 1,8 milionu…

24.07.2019 10:03 Bývalý šéf německé zpravodajské agentury Hans-Georg Maassen pořádně komplikuje život kancléřce…

Muži ruply nervy kvůli cikádám. Volal desinsekční firmu, sousedům je pro…

24.07.2019 08:51 Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku…

Krize v Perském zálivu: Státy EU chystají námořní misi, Rusko představilo…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Paříž, Londýn a Berlín plánují zahájení "námořní pozorovatelské mise v Perském zálivu". Podle…

Macron si notuje s von der Leyenovou, chtějí vytvořit "novou Evropu"

23.07.2019 21:00 Francouzský prezident Emmanuel Macron a příští předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama