Tragédie u moře: Malý chlapec si šel zaplavat a zasáhl ho blesk

Tragická událost potkala teprve desetiletého chlapce, který si chtěl ráno zaplavat. Když si užíval ve vodě, udeřil do něj blesk. Nešťastná událost se stala v neděli v přímořském městě Vallauris na východě Francie. Chlapci sice byla na místě poskytnuta první pomoc, po převozu do dětské nemocnice v Lenvalu v Nice je ovšem stále v kritickém stavu a doslova bojuje o život.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

blesk
doporučujeme

K tragédii došlo asi v 8:40 kdy se plavčíci teprve chystali do práce. V tom momentě pláž nikdo nehlídal. Chlapec se vyrazil koupat se svým otcem. Podle francouzských médií byla bouřka jen velmi krátká, objevil se prý jediný blesk. Právě ten udeřil do chlapce. Jeho otci ani dalším plavcům se nic nestalo.

Incident popsali i plavčíci, kteří právě přišli na pláž. „Šli jsme s kolegou vše připravit, když v tom jsme slyšeli hromy. Byly opravdu hlasité, měli jsme strach. Následně jsme slyšeli rodiče chlapce, jak křičí,“ vysvětluje Johan Sainton.

„Okamžitě jsem se rozběhl, abych zjistil, co se stalo. Viděl jsem malého chlapce ležet na zemi. Tekly mu sliny. Dal jsem mu první pomoc. Nikdy jsem nic takového neviděl. Jsem zvyklý na žahnutí od medúzy nebo popíchání od ježka, ale ne na zásah bleskem," dodal pro server bfmtv.com plavčík.

K neuvěřitelné události došlo v letovisku Golfe Juan. Desetiletý chlapec byl po sérii srdečních masáží převezen do dětské nemocnice Lenval v Nice, skončil na jednotce intenzivní péče. Při jeho oživování musel být použit i defibrilátor. O jeho rodiče, kteří byli po incidentu v šoku, se také postarali zdravotníci.

Podle expertů je podobná událost jen velmi vzácná. Bouře byla jen krátká, ale velmi intenzivní. „To, co se stalo, bylo náhlé a neočekávané. Takové počasí ani nemělo být. Na pláži nebyla žádná červená vlajka, jelikož samotná pláž nebyla ještě pod dohledem. Vše se seběhlo příliš rychle," řekl šéf záchranářů Dominique Delin.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí ve východním Středomoří roste, Turecko chce začít s ropnými vrty

30.05.2020 08:54 Turecko by na základě dohody s Libyí mohlo v horizontu tří nebo čtyř měsíců začít zkoumat…

V Německu vzrostl počet nakažených koronavirem, celkem jich je téměř 182…

30.05.2020 08:26 V Německu přibylo za posledních 24 hodin 738 případů nákazy koronavirem, což je podobný počet jako…

Merkelová kvůli koronaviru odmítla pozvánku Trumpa na summit G7

30.05.2020 07:32 Německá kancléřka Angela Merkelová odmítla pozvánku amerického prezidenta Donalda Trumpa na možný…

Francie ohlásila nových 52 úmrtí na covid-19 ze jeden den

29.05.2020 20:47 Ve Francii v minulých 24 hodinách zaznamenali 52 úmrtí s covidem-19. Celkově má země podle dnešní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy