Merkelová musela absolvovat ceremoniál vsedě, nevstala ani při hymně

Německá kancléřka Angela Merkelová absolvovala v Berlíně dnešní uvítací ceremoniál s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou vsedě. V uplynulých třech týdnech ji při podobných příležitostech vstoje třikrát postihl třes. Kancléřka tvrdí, že se cítí dobře, ale že jí bude nějaký čas trvat, než návaly chvění překoná.

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

Před budovu kancléřství připravili zaměstnanci protokolu dvě židle. Hymny obou zemí si tak obě dámy poslechly vsedě a poté společně prošly před čestnou stráží. Merkelová při ceremonii podle deníku Der Tagesspiegel působila uvolněně.

zdroj: YouTube

Naposledy se Merkelová před kancléřstvím potýkala s indispozicí ve středu při setkání s finským premiérem Antti Rinnem. Opakovala se tak obdobná situace z poloviny června, kdy se kancléřka třásla při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Tehdy to vysvětlila tím, že byla dehydrovaná a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. O zhruba týden později při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové se ale třes vrátil.

Merkelová po středečním jednání sdělila, že se cítí dobře, ale že dosud plně nepřekonala indispozici při vítání ukrajinského prezidenta. Uvedla také, že "dělá pokroky" a že s návaly třesu "bude muset nějakou dobu žít". Zdravotní stav kancléřky vyvolává v Němcku řadu spekulací.

Merkelová dnes řekla, že si je vědoma odpovědnosti, jakou její úřad obnáší, a že podle toho také jedná - i pokud jde o její zdraví. "Můžete vycházet rovněž z toho, že také jako člověk mám velký zájem na tom, abych byla zdravá, a že o své zdraví dbám," ujišťovala dnes Merkelová novináře na tiskové konferenci se svou dánskou kolegyní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mířící do Řecka budou muset mít test na covid

10.08.2020 22:09 Aktualizováno Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro…

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty

10.08.2020 21:56 Aktualizováno Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské…

Paříž zavedla zóny, kde se musí povinně nosit roušky. Opatření je terčem…

10.08.2020 19:18 Aktualizováno Na nejrušnějších místech Paříže se musí od dnešního rána povinně nosit roušky. Lidé si musí nos a…

Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

10.08.2020 19:04 Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama