Merkelová musela absolvovat ceremoniál vsedě, nevstala ani při hymně

Německá kancléřka Angela Merkelová absolvovala v Berlíně dnešní uvítací ceremoniál s dánskou premiérkou Mette Frederiksenovou vsedě. V uplynulých třech týdnech ji při podobných příležitostech vstoje třikrát postihl třes. Kancléřka tvrdí, že se cítí dobře, ale že jí bude nějaký čas trvat, než návaly chvění překoná.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

Před budovu kancléřství připravili zaměstnanci protokolu dvě židle. Hymny obou zemí si tak obě dámy poslechly vsedě a poté společně prošly před čestnou stráží. Merkelová při ceremonii podle deníku Der Tagesspiegel působila uvolněně.

zdroj: YouTube

Naposledy se Merkelová před kancléřstvím potýkala s indispozicí ve středu při setkání s finským premiérem Antti Rinnem. Opakovala se tak obdobná situace z poloviny června, kdy se kancléřka třásla při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Tehdy to vysvětlila tím, že byla dehydrovaná a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. O zhruba týden později při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové se ale třes vrátil.

Merkelová po středečním jednání sdělila, že se cítí dobře, ale že dosud plně nepřekonala indispozici při vítání ukrajinského prezidenta. Uvedla také, že "dělá pokroky" a že s návaly třesu "bude muset nějakou dobu žít". Zdravotní stav kancléřky vyvolává v Němcku řadu spekulací.

Merkelová dnes řekla, že si je vědoma odpovědnosti, jakou její úřad obnáší, a že podle toho také jedná - i pokud jde o její zdraví. "Můžete vycházet rovněž z toho, že také jako člověk mám velký zájem na tom, abych byla zdravá, a že o své zdraví dbám," ujišťovala dnes Merkelová novináře na tiskové konferenci se svou dánskou kolegyní.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová má problém? Nevstoupil jsem do CDU, aby sem přišlo 1,8 milionu…

24.07.2019 10:03 Bývalý šéf německé zpravodajské agentury Hans-Georg Maassen pořádně komplikuje život kancléřce…

Muži ruply nervy kvůli cikádám. Volal desinsekční firmu, sousedům je pro…

24.07.2019 08:51 Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku…

Krize v Perském zálivu: Státy EU chystají námořní misi, Rusko představilo…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Paříž, Londýn a Berlín plánují zahájení "námořní pozorovatelské mise v Perském zálivu". Podle…

Macron si notuje s von der Leyenovou, chtějí vytvořit "novou Evropu"

23.07.2019 21:00 Francouzský prezident Emmanuel Macron a příští předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama