Kvůli Babišovi je ČR toxická, podle politologa je v zahraniční politice mimo

Politolog Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů okomentoval současné politické dění v Evropě. Vyvrátil mýtus, který šíří v tuzemsku premiér Babiš ohledně jeho skvělých vztahů se zahraničními politiky. Chybou je podle politologa sázet na státy Visegradské čtyřky.

Evropská unie, ilustrační foto
doporučujeme

Český premiér Andrej Babiš podle politologa nemá v EU tak dobré vztahy, jak opakovaně tvrdil.„Není to pravda, ty vztahy – a dobře to bylo vidět na nedávném summitu EU – jsou takřka na bodu mrazu,“ hodnotí pro Čro Plus Kratochvíl.

„To je jednoznačné. Premiér Babiš a Česká republika je dvojnásobně toxická. Tvrdím to opakovaně, že je velkou chybou, že česká zahraniční politiky žene vše přes Visegrad. Jiné země to nedělají. Slovensko například ve věci klimatické změny reagovalo odlišně,“ uvedl problémy současné zahraniční politiky.

Ihned navázal kauzou odmítnutí Nizozemce Franse Timmermanse do čela Evropské komise.“ Čeho jsme dosáhli? Timmermans bude číslo dvě. Číslo jedna bude van der Layen. Orbán a další v našem regionu si zřejmě myslí, že když je von der Leyenová matkou sedmi dětí a je z konzervativní strany, bude automaticky sdílet jejich světonázor, ale například měla doma uprchlíka. To bude haló, až se to dozví české alternativní weby,“ upozornil politolog.

Země V4 tak svou obstrukcí ničeho v EU nedosáhly. „Já bych se vsadil, že nová komise bude postupovat proti Maďarsku a Polsku ve věci porušování vlády zákona, stejně ne-li přísněji než doposud.“

„Jestli něco prochází celou Evropou je to nárůst radikální pravice. Levicový populismus, jako byla Syriza, zmizel jak pára nad hrncem, zbyl jen populismus pravicový,“ popsal současnou situaci v zahraničí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 509 případů koronaviru, vzrostl počet obětí pandemie

03.08.2020 08:45 V Německu za posledních 24 hodin přibylo 509 potvrzených případů nákazy koronavirem.

Italové postavili v Janově náhradu za Morandiho most, zvládli to v…

02.08.2020 21:37 Stavitelům v italském Janově se podařilo v rekordním čase dokončit více než kilometr dlouhý…

Evropa i Česko si připomněly památku půl milionu obětí romského holokaustu

02.08.2020 21:15 Aktualizováno Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes vyzvala veřejné autority, aby rázně odmítly projevy…

Pták paralyzoval vlakové nádraží v Essenu

02.08.2020 17:55 Pták způsobil požár transformátoru a tím zastavil provoz na nádraží v západoněmeckém Essenu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama