Kvůli Babišovi je ČR toxická, podle politologa je v zahraniční politice mimo

Politolog Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů okomentoval současné politické dění v Evropě. Vyvrátil mýtus, který šíří v tuzemsku premiér Babiš ohledně jeho skvělých vztahů se zahraničními politiky. Chybou je podle politologa sázet na státy Visegradské čtyřky.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Evropská unie, ilustrační foto
doporučujeme

Český premiér Andrej Babiš podle politologa nemá v EU tak dobré vztahy, jak opakovaně tvrdil.„Není to pravda, ty vztahy – a dobře to bylo vidět na nedávném summitu EU – jsou takřka na bodu mrazu,“ hodnotí pro Čro Plus Kratochvíl.

„To je jednoznačné. Premiér Babiš a Česká republika je dvojnásobně toxická. Tvrdím to opakovaně, že je velkou chybou, že česká zahraniční politiky žene vše přes Visegrad. Jiné země to nedělají. Slovensko například ve věci klimatické změny reagovalo odlišně,“ uvedl problémy současné zahraniční politiky.

Ihned navázal kauzou odmítnutí Nizozemce Franse Timmermanse do čela Evropské komise.“ Čeho jsme dosáhli? Timmermans bude číslo dvě. Číslo jedna bude van der Layen. Orbán a další v našem regionu si zřejmě myslí, že když je von der Leyenová matkou sedmi dětí a je z konzervativní strany, bude automaticky sdílet jejich světonázor, ale například měla doma uprchlíka. To bude haló, až se to dozví české alternativní weby,“ upozornil politolog.

Země V4 tak svou obstrukcí ničeho v EU nedosáhly. „Já bych se vsadil, že nová komise bude postupovat proti Maďarsku a Polsku ve věci porušování vlády zákona, stejně ne-li přísněji než doposud.“

„Jestli něco prochází celou Evropou je to nárůst radikální pravice. Levicový populismus, jako byla Syriza, zmizel jak pára nad hrncem, zbyl jen populismus pravicový,“ popsal současnou situaci v zahraničí.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výletní loď zachránila u řeckého Peloponésu přes stovku migrantů

21.07.2019 13:12 Velká výletní loď Marella Discovery zachránila u řeckého Peloponéského poloostrova 111 migrantů,…

Lékaři bez hranic obnovili záchranu migrantů ve Středomoří

21.07.2019 11:17 Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic (MSF) dnes oznámila, že obnoví…

Írán zadržel tanker ve vodách Ománu, tvrdí Británie

21.07.2019 09:26 Britský tanker, který v pátek zadržel Teherán v oblasti Hormuzského průlivu, se podle Londýna…

Chorvatsko se vysmálo českým turistům. Co si o nás myslí tamní lidé?

20.07.2019 22:09 Aktualizováno Každý rok vyráží statisíce Čechů na dovolenou do Chorvatska. Ačkoliv se o nás traduje ledacos a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama