Frontex hlásí nárůst migrace: Co to znamená?

Počet lidí, kteří v červnu ilegálně překročili hranice Evropské unie, oproti předchozímu měsíci stoupl o šest procent, celkově však za první pololetí takových případů bylo o třetinu méně, než za stejné období loni. Informovala o tom dnes ve své pravidelné zprávě Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex). Nejvíce migrantů napočítaly úřady ve východním Středomoří, kam spadá i Řecko. Během prvního pololetí tam hranice bez potřebných dokladů překročilo 21.500 lidí, což je ale o 16 procent méně, než loni.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Frontex
doporučujeme

V červnu hranice EU nelegálně překročilo 8300 lidí, což je o šest procent lidí více, než v květnu. Největší část z nich - 4000 - zvolila cestu přes východní Středomoří. Dalších 2350 lidí se pokusilo do zemí unie dostat přes západní část Středomoří, tedy zejména přes Španělsko. Cestu přes Itálii a další země v centrálním Středomoří volilo 1150 migrantů a na balkánské trase úřady zadržely 500 lidí.

Frontex upozornil, že při srovnání celkových čísel za letošní a loňský rok počet migrantů dál mírně klesá. Počet zaznamenaných ilegálních překročení hranic od ledna do června oproti loňsku klesl o třetinu na 42.000. Počty migrantů klesaly i v jednotlivých sledovaných regionech kromě západního Balkánu, kde za první letošní půlrok úřady zadržely 5100 lidí, což je dvakrát více než loni. Oproti tomu v centrálním Středomoří počet migrantů v prvním pololetí oproti roku 2018 klesl o 83 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová má problém? Nevstoupil jsem do CDU, aby sem přišlo 1,8 milionu…

24.07.2019 10:03 Bývalý šéf německé zpravodajské agentury Hans-Georg Maassen pořádně komplikuje život kancléřce…

Muži ruply nervy kvůli cikádám. Volal desinsekční firmu, sousedům je pro…

24.07.2019 08:51 Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku…

Krize v Perském zálivu: Státy EU chystají námořní misi, Rusko představilo…

23.07.2019 22:47 Aktualizováno Paříž, Londýn a Berlín plánují zahájení "námořní pozorovatelské mise v Perském zálivu". Podle…

Macron si notuje s von der Leyenovou, chtějí vytvořit "novou Evropu"

23.07.2019 21:00 Francouzský prezident Emmanuel Macron a příští předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama