Prudké bouře donutily německá letiště zrušit stovky letů

Bouřlivé počasí dnes v Německu zkomplikovalo provoz letišť ve Frankfurtu nad Mohanem i v Berlíně. Frankfurtské letiště odpoledne na hodinu přerušilo odbavování, stovka odletů a příletů byla zrušena, informovala agentura DPA. Ve spolkové zemi Hesensko a také v severoněmeckém Schwerinu voda zaplavovala sklepy.

Počasí
doporučujeme

Prudké bouře a lijáky zkomplikovaly cestovní plány mnoha pasažérům na největším německém letišti ve Frankfurtu, které přerušilo odbavování. Německá meteorologická služba (DWD) přitom předpovídá další srážky.

Mluvčí frankfurtského letiště uvedl, že provoz je omezován rutinně z bezpečnostních důvodů, když v okruhu osmi kilometrů platí varování před blesky a je zakázáno zdržovat se na letištní ploše.

Na frankfurtském letišti se dnes mělo pohybovat dohromady kolem 230.000 cestujících. Z 1560 odletů a příletů jich bylo do dnešního odpoledne zrušeno 100, napsala DPA.

Na severu a v centrální části Hesenska, kde leží i Frankfurt, bylo mnoho sklepů zatopeno. Bouře zuřily nad Hesenskem odpoledne zhruba dvě hodiny a v Giessenu nebo u přehrady Edersee spadlo během krátké doby až 80 litrů vody na metr čtvereční, informovala DWD.

Také v západoněmeckém Trevíru měli dnes večer hasiči více než 200 výjezdů. Na celém území města Schwerin, metropole Meklenburska-Předního Pomořanska, zapříčinily průtrže zaplavení sklepů.

V Berlíně dnes bylo kvůli bouřím zrušeno osm vnitrostátních letů do Frankfurtu a Mnichova. Další rušení letů není vyloučeno během večera.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Erdogan žaluje Geerta Wilderse, urazily ho karikatury na twitteru

27.10.2020 15:43 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal žalobu na ochranu osobnosti na nizozemského poslance a…

Německo zpřísňuje karanténní opatření, šíření infekce covid se nedaří…

27.10.2020 15:36 Německé spolkové země kvůli prudkému nárůstu případů nemoci covid-19 zpřísňují hygienická opatření.…

Maroko koupilo ve Francii pozemek pro novou mešitu. Protestuje město i…

27.10.2020 14:05 Zastupitelstvo francouzského města Angers, kde žije přes 150.000 lidí, nesouhlasí s tím, aby…

Muslimské země se bouří kvůli karikaturám Mohameda, lidé pálí Macronovy…

27.10.2020 12:36 V bangladéšské metropoli Dháce dnes demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama