Hnutí černých vest? Pařížský Panthéon okupovali migranti, zakročilo komando

Pařížský Panthéon, kde jsou pohřbeny významné francouzské osobnosti, v pátek při protestu okupovalo několik stovek migrantů, převážně ze západní Afriky, kteří ve Francii žijí bez patřičných dokumentů. Dožadovali se schůzky s premiérem Édouardem Philippem a toho, aby byl jejich pobyt v zemi legalizován. Zásahová policie je po několika hodinách z budovy po skupinkách vyvedla. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Policie Francie
doporučujeme

Někteří z protestujících se na facebooku označili za "černé vesty" a členy skupiny La Chapelle Debout. První z pojmenování se inspiruje protesty takzvaných žlutých vest proti vládě. Druhé z uskupení odkazuje na Porte de La Chapelle, oblast na severu francouzské metropole, kde vznikají provizorní tábory migrantů.

Shromáždění uvnitř Panthéonu skandovali mimo jiné "Černé vesty, černé vesty", anebo "Co chceme? Dokumenty!". "Myslím, že by nám měli dát dokumenty do pořádku. Chtěli bychom mít stejná práva jako Francouzi," řekl jeden ze protestujících při evakuaci z budovy.

zdroj: YouTube

Přístup k památce po několika hodinách zahradilo 50 až 60 členů pořádkové policie. Protestující migranty z Panthéonu vyvedli po skupinkách. Bylo zatčeno 37 lidí, uvádí policejní zdroje.

V Panthéonu, který se nachází v latinské čtvrti na levém břehu Seiny, jsou mimo jiné pohřbeni François Marie Voltaire, Jean Jacques Rousseau či Victor Hugo.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasistický útok v Německu? Muž těžce zranil Eritrejce, pak se zabil

23.07.2019 13:04 Aktualizováno Útočník, který v pondělí v německém Wächtersbachu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem postřelil…

V Rakousku řádil pedofilní lékař, dle policie zneužil 87 malých chlapců

23.07.2019 12:41 V případě rakouského lékaře, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání dětských pacientů,…

Sucho komplikuje dopravu na Rýnu, lodě nemohou být plně naložené

23.07.2019 11:53 Sucho a pokles hladiny vody komplikuje v Německu lodní dopravu na řece Rýn. Na některých úsecích…

Kosovský expremiér Haradinaj míří do Haagu, čeká ho slyšení před tribunálem

23.07.2019 11:22 Kosovský expremiér Ramush Haradinaj, který v pátek podal demisi kvůli předvolání ke zvláštnímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama