Hnutí černých vest? Pařížský Panthéon okupovali migranti, zakročilo komando

Pařížský Panthéon, kde jsou pohřbeny významné francouzské osobnosti, v pátek při protestu okupovalo několik stovek migrantů, převážně ze západní Afriky, kteří ve Francii žijí bez patřičných dokumentů. Dožadovali se schůzky s premiérem Édouardem Philippem a toho, aby byl jejich pobyt v zemi legalizován. Zásahová policie je po několika hodinách z budovy po skupinkách vyvedla. Informovala o tom agentura Reuters.

Policie Francie
doporučujeme

Někteří z protestujících se na facebooku označili za "černé vesty" a členy skupiny La Chapelle Debout. První z pojmenování se inspiruje protesty takzvaných žlutých vest proti vládě. Druhé z uskupení odkazuje na Porte de La Chapelle, oblast na severu francouzské metropole, kde vznikají provizorní tábory migrantů.

Shromáždění uvnitř Panthéonu skandovali mimo jiné "Černé vesty, černé vesty", anebo "Co chceme? Dokumenty!". "Myslím, že by nám měli dát dokumenty do pořádku. Chtěli bychom mít stejná práva jako Francouzi," řekl jeden ze protestujících při evakuaci z budovy.

zdroj: YouTube

Přístup k památce po několika hodinách zahradilo 50 až 60 členů pořádkové policie. Protestující migranty z Panthéonu vyvedli po skupinkách. Bylo zatčeno 37 lidí, uvádí policejní zdroje.

V Panthéonu, který se nachází v latinské čtvrti na levém břehu Seiny, jsou mimo jiné pohřbeni François Marie Voltaire, Jean Jacques Rousseau či Victor Hugo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA kvůli Rusku pošlou další americké vojáky do Polska

15.08.2020 12:14 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes podepsal ve Varšavě dohodu, která umožní vyslat další…

Ukrajina hlásí rekordních 1847 případů koronaviru za den

15.08.2020 11:31 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala 1847 případů koronaviru, čímž pokořila svůj dosavadní denní…

Počet nově nakažených v Německu se třetí den pohybuje nad 1400

15.08.2020 08:53 Třetí den v řadě zaznamenalo Německo více než 1400 nových případů nákazy koronavirem. V pátek se…

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama