Francie vybuduje vesmírné ozbrojené síly, oznámil Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes oznámil brzké zřízení vojenského velitelství ozbrojených vesmírných sil. Informovala o tom agentura AFP. Podobný krok už letos ohlásily i Spojené státy. Podle Macrona vznikne samostatné velení vesmírných sil v září nejdříve v rámci letectva, později půjde o zcela autonomní novou složku armády.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Emmanuel Macron, prezident Francie
doporučujeme

Prezident v projevu k zástupcům armády na ministerstvu obrany také uvedl, že podrobnosti francouzské obranné vesmírné strategie brzy zveřejní ministryně obrany Florence Parlyová a že vláda v této souvislosti rozhodne o nových investicích.

Parlyová o nutnosti postavit se hrozbám, které mohou vzniknout militarizací vesmíru, už několikrát hovořila. Konkrétně to bylo například loni, kdy Francie obvinila Rusko, že se ve vesmíru pokusilo v roce 2017 zachytit vysílání francouzsko-italského satelitu Athena-Fidus, který armády obou zemí používají k zabezpečené komunikaci.

Ke zřízení samostatných amerických vesmírných ozbrojených sil dal prezident Donald Trump pokyn letos v únoru. V USA mají být po námořnictvu, námořní pěchotě, pozemních sílách, letectvu a pohraniční stráži šestou složkou armády.

Loading...
Vstupte do diskuze (38)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migrantů bylo v říjnu o pětinu méně, oznámil Frontex

12.11.2019 20:15 Počet migrantů, kteří v říjnu překročili hranice Evropské unie, se oproti září snížil o 17 procent…

"Tsunami" na hranici s Francií. Katalánští separatisté blokovaly dálnice,…

12.11.2019 20:06 Aktualizováno Francouzská a španělská policie dnes zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů,…

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 19:56 Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

V Polsku se sešel nově zvolený Sejm. Na úvod mluvil prezident Duda

12.11.2019 19:31 Aktualizováno V Polsku se dnes na ustavující schůzi sešel parlament, o jehož složení Poláci rozhodli ve volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama